معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد؛

لزوم توجه به بهداشت دست در مراکز انجام واکسیناسیون

چه کسانی مستعد ابتلا به ویروس کرونای جدید هستند؟

تا امروز گزارشی مبنی بر انتقال ویروس کرونا جدید از طریق حیوانات خانگی منتشر نشده است.
کد خبر: ۱۲۴۶۴۱۷
چه کسانی مستعد ابتلا به ویروس کرونای جدید هستند؟

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، بیش از ۲۰ هزار به ویروس کرونای جدید در دنیا مبتلا شده‌اند که از این تعداد تاکنون ۴۲۶ نفر، جان خود را از دست داده‌اند.

ویروس کرونا جدید داروی خاصی ندارد و همچنین درمان به خصوصی برای این بیماری توصیه نشده است، اما به طور کلی افرادی که به بیماری کرونا جدید مبتلا شده‌اند باید برای بهبود علائم بیماری، تحت مراقبت‌های مناسب قرار بگیرند و افرادی که به شدید‌ترین نوع از بیماری کرونا جدید مبتلا شده‌اند نیز باید بالاترین سطح مراقبت‌های درمانی برای آن‌ها انجام گیرد.

امروزه درمان ویروس کرونا جدید در حال بررسی است و باید در کارآزمایی‌های بالینی مورد آزمایش قرار بگیرد و سازمان بهداشت جهانی نیز با همکاری سایر کارشناسان زبده کمک می‌کند تا پژوهش‌ها در زمینه بیماری کرونا جدید سرعت بیشتری بگیرد.

میزان تاثیرآنتی بیوتیک‌ها در درمان ویروس جدید کرونا

بیماری کرونای جدید نوعی عارضه ویروسی است و بنابراین نباید آنتی بیوتیک برای پیشگیری و درمان آن استفاده کرد، اما به طور کلی اگر افراد به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جدید در بیمارستان بستری شدند به خاطر عفونت‌های باکتریایی ممکن است که آنتی بیوتیک از سوی پزشک برای آن‌ها تجویز شود.

امکان آلوده شدن افراد به ویروس کرونای جدید برای تمام گروه‌های سنی وجود دارد، اما به طور کلی گروه‌های پر خطر مثل سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و آسم هستند، بیشتر از سایر افراد عادی استعداد ابتلا به نوع شدید کرونای جدید در آن‌ها است. همچنین سازمان بهداشت جهانی به تمام افراد در تمام گروه‌های سنی مختلف توصیه می‌کند بهداشت دست‌ها و سیستم تنفسی را رعایت کنند تا بتوانند از خود در برابر ویروس کرونا جدید محافظت کنند.

براساس شواهد و مدارک امکان آلوده شدن حیوانات خانگی مثل سگ و گربه به ویروس کرونا جدید وجود ندارد، اما به طور کلی افراد بعد از تماس با حیوانات خانگی باید دست‌های خود را با آب و صابون شست و شو دهند و بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی رعایت بهداشت می‌تواند افراد را در برابر باکتری‌های شایعی مانند «ای کولای» و «سالمونلا» که بین انسان و حیوان قابل انتقال بوده از آن‌ها محافظت کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها