jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۸۷۴ ۲۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۲:۴۵

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی خبر داد؛

رشد نسبی قیمت مرغ در بازار

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به افزایش قیمت مرغ در بازار از دولت خواست برنامه ریزی و نظارت بر تولید مرغ شب عید را از همین حالا آغاز کند.

رشد نسبی قیمت مرغ در بازار

به گزارش جام جم آنلاین، حبیب اسدالله نژاد در گفتگو با مهر از افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت مرغ طی روزهای گذشته خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود به دلیل شرایط بازار و افزایش تقاضا هفته آینده نیز قیمت مجدداً حدود ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۸,۸۰۰ تومان و مرغ گرم بین ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان است.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه قیمت مرغ را مانند بسیاری دیگر از کالاهای ضروری عرضه و تقاضا تعیین می‌کند، گفت: هیچ گاه قیمت دستوری نمی‌تواند در این زمینه مؤثر واقع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود شرایط تأمین و توزیع نهاده‌های دامی را مطلوب توصیف کرد و گفت: در این حوزه مشکلی نداریم و گاهاً شاهد نوسانات جزئی در برخی از نهاده‌ها هستیم اما تلورانس قیمت‌ها نگران کننده نیست.

اسدالله نژاد با اشاره به اینکه از اوایل بهمن ماه جوجه ریزی شب عید آغاز می‌شود، گفت: از دولت درخواست داریم که نظارت‌های خود را بر بحث نهاده‌های دامی و همچنین جوجه یک روزه افزایش دهد تا ما در ایام اوج تولید و مصرف با مشکل مواجه نشویم.

وی با اشاره به اینکه تولید در ایام شب عید نیازمند برنامه ریزی و نظارت دقیق است، گفت: قیمت مصوب جوجه یک روزه ۲,۵۵۰ تومان است، این در حالی است که اواخر ماه آبان و اوایل آذر ماه قیمت آن تا ۴,۰۰۰ تومان هم رسید، با وجود اینکه نه حجم جوجه ریزی بالا بود و نه اینکه در عرصه بحرانی داشتیم. ما نیز عاملان این مسئله را به سازمان حمایت و وزارت صمت به صورت مکتوب معرفی کردیم اما متأسفانه برخورد جدی با آنها نشد.

اسداله نژاد تصریح کرد: دولت باید نظارت بر تأمین و توزیع نهاده‌ها از جمله جوجه یک روزه را از هم اکنون برای ایام عید آغاز کند، در غیر این صورت قیمت جوجه ممکن است در نیمه اول بهمن برای مرغ شب عید به مرز ۵۵۰۰ تا ۶,۰۰۰ تومان می‌رسد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اضافه کرد: مبادا شرایط به گونه‌ای باشد که قیمت تمام شده مرغ زنده برای تولیدکنندگان در ایام عید ۱۰,۵۰۰ تومان باشد و دولت انتظار داشته باشد که مرغداران آن را ۸,۵۰۰ تومان تحویل مصرف کننده بدهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر