jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۱۶ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سردار علی فضلی یا حاج علی زمان دفاع مقدس، نامی آشنا برای همرزمان سابق و جوانان این مرز و بوم است. جوان محجوب تویسرکانی دیروز و سردار رشید امروز که سال‌ها زخم دوران دفاع مقدس و مجروحیت شیمیایی، همنشین شبانه‌روز‌ی‌اش است اکنون مدتی است که در بستر بیماری بوده و با وجود نگرانی‌های قبلی، خبرها حاکی از این است که مداوای پزشکی باعث بهبود نسبی وضعیت عمومی چهره ماندگار عرصه حماسه و دفاع است و امیدها را برای بازگشت مجدد وی به عرصه کار و تلاش افزوده است.

شخصیت سردار علی فضلی مثال‌زدنی است. وی از ابتدای جوانی، همراه انقلاب بود و قبل از دفاع مقدس تمامی تلاش خود را در کار دفاع از کشور به‌کار بست. حاج علی در غائله‌های مختلفی از جمله آشوب خلق عرب در خوزستان و همچنین کردستان حضوری فعال داشت و از همان ابتدای دوران دفاع مقدس در منطقه آبادان فعالیت بالایی از خود نشان داد. وی فرمانده تیپ المهدی بود و در منطقه به صورت شبانه‌روزی به ایفای نقش می‌پرداخت و بعدها در لشکر 10 سیدالشهدا به ادامه فعالیت پرداخت. تلاش شبانه‌روزی فضلی زبانزد همه است و او با وجود زخم دوران دفاع مقدس که به تن دارد اما مثل یک جوان 20 ساله به کار و تلاش می‌پردازد و این همه شور و جوانی و نشاط در رفتار، باعث غبطه همه است.
شناخت من با سردار علی فضلی به سال‌های دور و دوران دفاع مقدس بر می‌گردد و در دورانی که حاج علی، جانشین رئیس سازمان بسیج و همچنین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور بود این همکاری و همدلی ادامه پیدا کرد. در طول شش سالی که از نزدیک با هم همکار بودیم جز تواضع و بزرگواری و کار شبانه‌روزی از او چیز دیگری ندیدم. زمانی در اردوهای راهیان نور در حدود دو میلیون نفر می‌رفتند اما در سال گذشته با تلاش‌های سردار فضلی این تعداد به هفت میلیون بازدید از مناطق جنگی رسید.
اخلاص یکی از ویژگی‌های اصلی حاج علی است و ادب همیشگی او مثال‌زدنی است. فضلی به هر جمعی که ورود پیدا می‌کند کاری به دسته و طبقه و سن و سال حاضران ندارد و با همه احوالپرسی می‌کند. تواضع او واقعا درس‌آموز است. از همین رو باید یکی از دلایل اصلی محبوبیت حاج علی را تواضع او دانست.
مردم و خانواده‌های شهدا و جوانان با سردار فضلی خیلی انس دارند و حتی یک بار مادر دو شهید از رشت زمانی که تمایلش را برای دیدار با سردار فضلی اعلام کرد او از تهران به رشت رفت تا با مادر شهیدان ملاقاتی داشته باشد. زمانی در سال 96 گزارشی را به رهبر معظم انقلاب ارائه می‌دادم و در بخشی از این گزارش از زحمات سردار علی فضلی یاد کردم. رهبری با شنیدن این حرف تبسمی بر لبانشان نشست و بعد از جلسه هم آقای فضلی را بغل کرده و به من در مورد ایشان سفارش کردند.
حاج علی فضلی مصداق شهید زنده است و با وجود اینکه در بستر بیماری است همچنان همان شور سابق را دارد و به لطف خدا با مداوای صورت گرفته نیز امید است که لباس عافیت بپوشد و مثل گذشته با حضور فعال و بانشاطش منشا اثر و ثمر شود. ‌

‌سردار بهمن کارگر

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر