jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۵۰۲۸   ۰۸ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو با نمایش فیلم «توراسان: ای کاش این‌جا بودی» ساخته یوجی یامادا، کارگردان ۸۸ ساله و سرشناس ژاپنی به صورت رسمی آغاز شد. آن‌طور که ایسنا گزارش داده، برای ایرانی‌ها کشور ژاپن با سریال «اوشین» و فیلم‌هایش همیشه خاطره‌انگیز بوده است، اما این‌بار ژاپنی‌ها میزبان سه فیلم ایرانی شده‌اند؛ «متری شیش و نیم» سعید روستایی در بخش رقابتی اصلی و «قسم» محسن تنابنده و «پیرمردها نمی‌میرند» رضا جمالی در بخش رقابتی فیلم‌های آسیایی جشنواره فیلم توکیو به نمایش درمی‌آیند.

برخی عوامل این فیلم‌ها طی چند روز آینده به توکیو سفر می‌کنند تا در هنگام نمایش فیلم‌های‌شان با مخاطبان ژاپنی صحبت کنند. فرش قرمز جشنواره فیلم توکیو به رسم آداب ژاپنی‌ها راس ساعت مقرر پهن شد و پس از آن فیلم افتتاحیه با عنوان «توراسان: ای کاش این‌جا بودی» ساخته یوجی یامادا به نمایش درآمد.
سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو از ۶ تا ۱۴ آبان‌ برپاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر