jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۳۱۹۹۷ ۱۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۳:۴۴

معاون فضای مجازی رسانه ملی در نشست معاونین فضای مجازی استانها اظهار کرد: «ایجاد پایگاه مخاطب حداکثری» به عنوان مهم ترین هدف فضای مجازی رسانه ملی است.

«ایجاد پایگاه مخاطب حداکثری» مهم ترین هدف فضای مجازی رسانه ملی

به گزارش جام جم آنلاین از معاونت فضای مجازی رسانه ملی، با هدف ایجاد همگرایی و بهبود تعامل میان دست اندرکاران فضای مجازی رسانه ملی، گردهمایی معاونین فضای مجازی استانها به میزبانی معاونت فضای مجازی طی روزهای 9 تا 11 مهر ماه در مجتمع آموزشی -رفاهی زیباکنار برگزارشد.

دکتر محمد شریف خانی در روز نخست این گردهمایی، اقدامات و شرایط فعالیت در این فضا و برنامه های پیش روی معاونت را تبیین کرد و چنین اظهار داشت: "ایجاد پایگاه مخاطب حداکثری" به عنوان مهم ترین و یگانه هدف مورد انتظار از فضای مجازی صداوسیما در سال جاری است و شاخصی برای بازتاب میزان محتوای مصرف شده رسانه ملی در فضای مجازی و میزان اثرگذاری آن بر مخاطبین آن سازمان است.

معاون فضای مجازی در ادامه ضمن یادآوری این نکته که در اختیار گرفتن مخاطب در فضای مجازی از طریق هر دو لایه محتوا و سرویس امکان پذیر است، تاکید کرد: به جهت تسلط و مزیت برتر حوزه استانها در لایه محتوا مناسب است که معاونین فضای مجازی اقدامات موردنیاز جهت جذب مخاطب در لایه سرویس را به حوزه ستاد تفویض کرده و تمرکز خود را بر روی ارتقای کیفی محتوا علی الخصوص محتوای بومی داشته باشند.

در این راستا توجه به نیازهای مخاطب استانی، لهجه و اولویت های منطقه ای بایستی همواره مدنظر فعالیت های تولید محتوا قرار گیرد.وی در این نشست توسعه شبکه توزیع رسانه ملی در فضای مجازی با مشارکت ظرفیت های بومی و استانی را از دیگر خط مشی های معاونت فضای مجازی معرفی کرد و تدوین آیین نامه های همکاری با این کانال های همکار را جزو برنامه های موردانتظار از نمایندگان فضای مجازی استانها دانست.
در پایان دکتر شریفخانی ضمن تعیین «مخاطب در دسترس» به عنوان یک شاخص ارزیابی خواستار توجه ویژه به مقوله استعدادیابی استانی شد.

همچنین در نشست بعدازظهر سه شنبه 9مهرماه غلامرضانوری قائم مقام معاونت فضای مجازی به تحلیل وضعیت کنونی کشور با تاکید بر حوزه فضای مجازی پرداخته و گفت: تغییر مدل حکمرانی در دنیا را به عنوان یکی از اساسی ترین تغییرات منتج از فضای مجازی می توان نام برد.

غلامرضا نوری با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله) که تمدن اسلامی را به عنوان آخرین مرحله از مراحل پنجگانه تکامل اسلامی معرفی فرموده اند، اظهار داشت: فضای مجازدر مقام فرصت می تواند راه رسیدن به تمدن اسلامی را کوتاه کند و لذا طریق عملکرد ما در راستای بهره برداری حداکثری از فرصت پیش آمده ضروری است.

در نشست صبح 10مهرماه نیز دکتر دارابی معاون امور استانها به ارائه بایسته های فعالیت در حوزه فضای مجازی استانها با محوریت آینده پژوهی انقلاب اسلامی، رسانه و فضای مجازی پرداخته و در ادامه اداره کل تحقیق و توسعه سرویس و محتوا به معرفی پلتفرم مشترک فضای مجازی رسانه ملی و چارچوب نوین همکاری معاونین فضای مجازی استانها با معاونت فضای مجازی پرداخت.

در ادامه روز دوم نیز تعدادی از مراکز برگزیده استان ها اقدام به معرفی دستاوردهای خود نموده وگفتنی است درنشست روز نخست پس از معاونین فضای مجازی استان های: گلستان، مازندران، فارس، آبادان، لرستان، کرمانشاه، خوزستان و قزوین که در واقعه دلخراش سیل بهاری فعالیت چشمگیر و ارزنده ای داشتند توسط معاون فضای مجازی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر