jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۰۹۹۵   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

برخی افراد به دلیل ناآگاهی از تبعات سوء کلاهبرداری از کارت بانکی، شماره حساب خود را به افراد دیگر اجاره می‌دهند که سبب مشکلات عدیده‌ای شده است. این اقدام با احتمال سوء‌استفاده دیگران همراه بوده که تبعات ناخوشایندی برای صاحبان این حساب‌ها خواهد داشت.

صاحبان حساب‌های بانکی به هیچ عنوان درگاه بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند چرا که اگر از درگاه بانکی آنها هرگونه جرمی صورت گیرد باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند. برخی مواقع سودجویان برای رسیدن به اهداف خود، افراد کم‌درآمد را شناسایی کرده و با پرداخت مبلغی ناچیز تقاضای در اختیار گرفتن کارت و شماره حساب بانکی آنها می‌کنند. افرادی که حساب‌های خود را در اختیار دیگران قرار دهند، درصورت وقوع جرم به عنوان مالک حساب باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند و ضرر و زیان شاکیان را نیز پرداخت کنند. طبق ماده 274 قانون مالیات دارندگان این گونه حساب‌ها چه از طریق وکالت رسمی و چه از طریق واگذاری کارت‌های بانکی به افراد غیر، به عنوان فرار مالیاتی مجرم محسوب می‌شوند. به‌تازگی مجرمی در پرونده‌ای دستگیر شد که وظیفه خرید این کارت‌ها را برای کلاهبرداران داشت. این مجرم زنی میانسال است که با شناسایی افراد معتاد و کارتن‌خواب کارت‌ها را بین صد تا 200 هزار تومان از آنها می‌خرید. بعد از دستگیری این زن مشخص شد، او 287 کارت بانکی را از معتادان خریده و شماره آنها را برای سرکرده‌های باند در زندان ارسال کرده بود. کلاهبرداران برای این‌که ردی از خود باقی نگذارند، از کارت‌های افراد دیگر استفاده و به صورت کارت به کارت پول جابه‌جا کرده بودند.

سرهنگ محمد اقبالی

رئیس پلیس فتای استان البرز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر