jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۰۹۹۵   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

برخی افراد به دلیل ناآگاهی از تبعات سوء کلاهبرداری از کارت بانکی، شماره حساب خود را به افراد دیگر اجاره می‌دهند که سبب مشکلات عدیده‌ای شده است. این اقدام با احتمال سوء‌استفاده دیگران همراه بوده که تبعات ناخوشایندی برای صاحبان این حساب‌ها خواهد داشت.

صاحبان حساب‌های بانکی به هیچ عنوان درگاه بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند چرا که اگر از درگاه بانکی آنها هرگونه جرمی صورت گیرد باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند. برخی مواقع سودجویان برای رسیدن به اهداف خود، افراد کم‌درآمد را شناسایی کرده و با پرداخت مبلغی ناچیز تقاضای در اختیار گرفتن کارت و شماره حساب بانکی آنها می‌کنند. افرادی که حساب‌های خود را در اختیار دیگران قرار دهند، درصورت وقوع جرم به عنوان مالک حساب باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند و ضرر و زیان شاکیان را نیز پرداخت کنند. طبق ماده 274 قانون مالیات دارندگان این گونه حساب‌ها چه از طریق وکالت رسمی و چه از طریق واگذاری کارت‌های بانکی به افراد غیر، به عنوان فرار مالیاتی مجرم محسوب می‌شوند. به‌تازگی مجرمی در پرونده‌ای دستگیر شد که وظیفه خرید این کارت‌ها را برای کلاهبرداران داشت. این مجرم زنی میانسال است که با شناسایی افراد معتاد و کارتن‌خواب کارت‌ها را بین صد تا 200 هزار تومان از آنها می‌خرید. بعد از دستگیری این زن مشخص شد، او 287 کارت بانکی را از معتادان خریده و شماره آنها را برای سرکرده‌های باند در زندان ارسال کرده بود. کلاهبرداران برای این‌که ردی از خود باقی نگذارند، از کارت‌های افراد دیگر استفاده و به صورت کارت به کارت پول جابه‌جا کرده بودند.

سرهنگ محمد اقبالی

رئیس پلیس فتای استان البرز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر