jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۲۰۴۵   ۳۱ فروردين ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

اعترافات یک روزنامه نگار چاق

وقتی لاغری، دشمن پوست می‌شود

عوارض پوستی مختلف از جمله مشکلات بسیاری از رژیم‌های کاهش وزن محسوب می‌شوند و کمتر کسی وجود دارد که با آن مواجه نشود. به‌طور میانگین سه ماه بعد از رژیم‌های لاغری، گاهی روی پوست چروک‌هایی می‌بینیم که البته به گفته کارشناسان چروک‌های کاذب هستند و علت آن کم شدن بافت چربی زیر پوست است. من هم دو سال پیش دقیقا بعد از ده هفته رژیم سخت لاغری هرچند ناموفق، دچار چروک‌های زیر چشم شدم، اما نمی‌دانستم این موضوع به دلیل کم شدن ماده کلاژن و بافت کشسانی زیر پوستم نیست، بلکه به دنبال از دست رفتن چربی‌های زیر پوست اتفاق می‌افتد.

بنابراین وقتی این چربی‌ها به حالت طبیعی بازگردند چروک‌ها هم تا حد زیادی از بین می‌رود که برای من هم همین‌طور بود. آن زمان وقتی به متخصص پوستم مراجعه کردم او صحبت جالبی مطرح کرد؛ اگر می‌خواهید دچار این چروک‌ها نشوید باید یک رژیم متعادل بگیرید یعنی اگر فرض کنیم مثلا صد واحد چربی زیر چشم وجود دارد، 50 واحد از این چربی از بین برود چروک ایجاد نمی‌شود، ولی اگر 51 واحد چربی از بین برود روی پوست چروک ایجاد می‌شود.
پس باید رژیم‌های غذایی به‌گونه‌ای باشند که این چربی زیر پوست زیاد کم نشود. مشکل دیگر در برخی رژیم‌های لاغری به خصوص وقتی وزن زیادی از دست می‌دهیم، افتادگی پوست است و معمولا در جاهایی ایجاد می‌شود که چربی بافت زیر پوست زیاد است مثلا در ناحیه گونه، بازوها، باسن و... خیلی مشخص‌تر و بدتر خواهد بود.
برای پیشگیری و حتی رفع این افتادگی‌ها ورزش منظم همراه با رژیم توصیه می‌شود، اما کرم‌های سفت‌کننده و همچنین کرم‌هایی که بتوانند کلاژن‌سازی را در پوست تحریک کنند بی‌تاثیر نیستند، چون مقداری از کم شدن چربی جبران خواهد شد. در این میان فراموش نکنید مصرف کرم‌های سفت‌کننده بهتر است از همان ابتدا همراه با رژیم شروع شود، ولی به‌طور کلی هر زمان استفاده شود تاثیرش را می‌گذارد؛ گاهی در حد چشمگیر و گاهی در حد نامحسوس.

پریسا اصولی

سلامت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر