jamejamonline
استان ها کهگیلویر و بویراحمد کد خبر: ۱۱۹۹۹۱۶ ۲۰ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۰:۴۳

شهردار یاسوج گفت: یاسوج در معرض سیل رودخانه مهریان و بشار و طغیان آبشار یاسوج است و می توان آبشار یاسوج را یک تهدید جدی تلقی کرد.

سیلاب آبشار یاسوج یک تهدید جدی است

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، نستهن مقدم در نشست شورای مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر راه و شهرسازی افزود: ستاد حوادث شهرداری ها در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد آمادگی لازم را در این بارش های شدید داشتند.

وی بیان کرد: حجم بارش ها و روان آب ها بر اثر توپوگرافی شهر یاسوج و برخی از شهرهای استان طوری بود که زمان تمرکز و دبی اوج در حداقل زمان در این بارش های شدید رخ داد.

شهردار یاسوج تصریح کرد: کانال های اصلی و فرعی بر اثر این بارش های شدید مملو از آب شدند و سایز رسوباتی که سیلاب و آبرفت ها با خود آوردند عملا در شهر یاسوج و برخی از شهرهای استان که دارای شیب تند بودند دچار سایدگی شدید شده و کانال ها آسیب دیدند.

مقدم عنوان کرد: بر اثر این بارندگی ها مبلمان شهری در برخی نقاط استان آسیب دیدندو در یاسوج نیز برج های نوری و فضای سبز در خطر طغیان رودخانه باشر قرار گرفت.

وی گفت: از روستای دهنو تا تنگ سویچ تهدیدآمیز بود و بخش عظیمی از پارک های شهر یاسوج را سیل با خود برد و محو کرد و این بارندگی ها خسارتی رزا به زیر ساختهای شهری وارد کرده است.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: برآورد خسارت های بارندگی شدید در فروردین ماه سالجاری در یاسوج بالغ بر 30 میلیارد تومان بوده است.

مقدم بیان کرد: یاسوج در معرض سیل رودخانه مهریان و بشار و طغیان آبشار یاسوج است و می توان آبشار یاسوج را یک تهدید جدی تلقی کرد.

وی افزود: نیروهای شهرداری استان خارج از حیطه شهری خود در این بارش های شدید خدمات زیادی را ارائه دادند.

شهردار یاسوج ادامه داد: در شهر یاسوج در بارندگی های شدید 300 مورد تخلیه آب توسط نیروهای آتش نشانی انجام شده است.

مقدم اضافه کرد: این بارندگی ها باعث شد تا آب های سطحی که 10 سال خشک شده بودند در استان جاری شود.

به گزارش ایسنا، جلسه شورای مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر راه و شهرسازی به نمایندگی از رئیس جمهور که به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بود در یاسوج برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: