رئیس سازمان سنجش و آموزش اعلام کرد:

تخلف ۲۵ نفر در کنکور ۹۷ / آزمون مجدد از متخلفان

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: تخلف ۲۵ نفر با تصویب و رای هیات بدوی در کنکور ۹۷ مشخص شد و این افراد باید دوباره آزمون دهند.
کد خبر: ۱۱۶۴۹۹۸
تخلف ۲۵ نفر در کنکور ۹۷ / آزمون مجدد از متخلفان

به گزارش جام جم آنلاین، ابراهیم خدایی در گفتگو با میزان درباره تخلفات در کنکور ۹۷ گفت: نتایج آزمون‌ ۵۹ نفر داوطلب در کنکور سراسری ۹۷ بر اساس گزارش‌های حفاظت، بررسی‌های فنی و سوابق تحصیلی و سوابق آزمون‌های قبل سازمان سنجش و بررسی‌هایی که در سازمان سنجش انجام شد، غیر مترقبه بود و نیاز به بررسی‌های بیشتر داشت که در بررسی مشخص شد نتیجه کنکور این افراد بدون مشکل بوده و با تصویب و رای هیات بدوی تخلفات و آزمون‌ها ۲۵ نفر دیگر از متقاضیان کنکور باید در یک یا چند درس که به آن‌ها اعلام می‌شود، دوباره آزمون بدهند.

رئیس سازمان سنجش اظهار کرد: به این ۲۵ نفر زمان داده می‌شود تا دوباره آزمون داده و پس از آزمون هیات بدوی تصمیم گیری خواهد کرد که آیا این نتیجه مورد پذیرش قرار بگیرد یا خیر.

خدایی در ادامه با بیان اینکه تخلف این افراد براساس قانون تخلفات آزمون‌های سال ۸۴ مجلس شورای اسلامی است، اظهار کرد: اگر سازمان با بررسی‌های فنی، گزارش‌های سازمان حفاظت، گزارش‌های تخلف، شبهه آزمون متقاضی و عدم همخوانی نمرات فرد با سوابق تحصیلی به این نتیجه برسد که فرد تخلف کرده، هیات بدوی می‌تواند تصمیم به دوباره برگزار کردن آزمون، باطل کردن نتیجه آزمون فرد و یا حتی باطل کردن نتیجه قبولی فرد بگیرد.

رئیس سازمان سنجش در ادامه اظهار کرد: این آزمون ممکن است به صورت فردی و یا گروهی با توجه به زمانی که فرد آزمون دهنده اعلام آمادگی می‌کند و با ابلاغ سازمان، برگزار می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها