jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۹۷۱۳ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

کره‌شمالی اعلام کرد، تصمیم این کشور برای خلع سلاح هسته‌ای به دلیل تحریم‌های اعمالی از سوی آمریکا و فشارهای وارده علیه این کشور نیست.

به گزارش رویترز، یک مقام کرهشمالی اعلام کرد: واشنگتن با ادعای اینکه خلع سلاح هستهای یکی از نتایج تحریمها و فشارهای دیگر است، افکار عمومی را منحرف میکند. وی در گفتوگو با خبرگزاری رسمی کرهشمالی اعلام کرد: آمریکا نباید با استقرار تجهیزات استراتژیک در کرهجنوبی و همچنین مطرح کردن مسائل حقوق بشر، کرهشمالی را تحریک کند. همچنین یک سخنگوی وزارت خارجه کرهشمالی اعلام کرد: چنین اقداماتی یک تلاش خطرناک برای تخریب فضای مذاکرات است که بسختی به دست آمده و شرایط را به گذشته بازمیگرداند. اگر واشنگتن نیت صلحدوستانه کرهشمالی را به عنوان نشانه ضعف دانسته و به فشارها و تهدیدات نظامی خود ادامه دهد، آمریکا محاسبات اشتباه انجام میدهد. این رویکردها برای حل مسائل موجود سازنده نیست. قرار است دونالد ترامپ، با کیم جونگ اون، رهبر کرهشمالی در چند هفته آینده دیدار و گفتوگو کند./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر