jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۸۹۰۳   ۱۴ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

گوشی‌های تلفن همراه مدل‌های اپل، بلک بری، موتورولا و گوگل پیکسل از امروز 14 بهمن الزام به فعال‌سازی در راستای اجرای طرح رجیستری دارد.

به گزارش ایرنا، خریداران باید پس از خریداری تلفن همراه (نو یا کارکرده) از طریق سامانه اطلاعرسانی طرح رجیستری با وارد کردن شماره IMEI، کد فعالسازی و شماره سیمکارت گوشی خود را ثبت کنند. فعالسازی، فرآیندی است که به برقراری اتصال میان تلفن همراه و شبکه منجر میشود. روش فعالسازی تلفنهای همراه نو و کارکرده (دست دوم) یکسان است و تنها تفاوتی که در مراحل فعالسازی آنها وجود دارد در نوع کد فعالسازی است.

کد فعالسازی تلفنهای همراه نو (آکبند) بهصورت چاپ (اسکرچ) شده روی کارت خدمات پس از فروش (گارانتی) یا روی جعبه تلفن همراه درج شده است، در حالی که کد فعالسازی برای گوشیهای کارکرده پس از انجام فرآیند انتقال مالکیت توسط شخص فروشنده به صورت پیامک از طرف سامانه اطلاعرسانی طرح رجیستری (همتا) به شماره سیمکارت شخص خریدار ارسال میشود. شخص خریدار پس از دریافت کد فعالسازی میتواند تلفن همراه را برای شماره سیمکارت خود فعال کند.

تلفنهای همراه در حال استفاده که در دوره رویت و تا قبل از مشمول شدن، سابقهای از فعالیت آن در شبکه دیده شده باشد، بهعنوان دستگاه مجاز شناخته شده و میتوانند بهصورت دائم از شبکههای اپراتوری سرویس بگیرند و احتیاجی به فرآیند فعالسازی ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر