jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۱۱۵۱۲۹   ۰۱ بهمن ۱۳۹۶  |  ۱۱:۵۸

محققان چند سال است که به دنبال توسعه‌ روش آزمایش متفاوتی هستند که بتواند سرطان را پیش از آنکه به مراحل خطرناک برسد، پیش بینی کرده و بدین وسیله جان بیماران را نجات دهند. اخیراً تیم تحقیقاتی دانشگاه پزشکی جان هاپکینز توانسته‌اند یک آزمایش جدید سرطان به نام CancerSEEK را طراحی کنند که می‌تواند چندین نوع از آن را بسیار سریعتر و آسانتر از قبل تشخیص دهد.

ابداع آزمایش جدید سرطان با قابلیت تشخیص ۸ نوع بیماری + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، پیدایش این آزمایش جدید سرطان بدین معنی است که افراد می‌توانند سالانه بدین روش، بسیار زودتر سرطان خود را تشخیص داده و شانس بیشتری برای مبارزه با این بیماری مهلک به خود بدهند.

متخصصان آزمایش جدید سرطان را به شدت هیجان انگیز دانسته و باور دارند پزشکی را وارد مرحله دیگری خواهد کرد. البته این تست هنوز در مرحله‌ی آزمایشی قرار داشته اما در همین مرحله ظهور آزمایشی تاثیرگذار را نوید می‌دهد.

آزمایش جدید سرطان در واقع یک تست خون است که با ردیابی اثرات دی ان ای جهش یافته‌ پی به ترشح هورمون‌های تومور‌های سرطانی برده و آنها را تشخیص می‌دهد. تست یاد شده از طریق آزمایش ۱۶ ژنی که در بیماران سرطانی افزایش پیدا کرده و تست ۸ پروتئین که در جریان خون مبتلایان یافت می‌شود، می‌تواند ۸ نوع سرطان را در بدن بیماران بیابد.

آزمایش مذکور روی ۱۰۰۵ بیمار مبتلا به انواع سرطان‌ از قبیل ریه، روده، پانکراس، سینه، مری، تخمدان، معده و کبد که هنوز به مرحله‌ی متاستاز (مهاجرت سلول‌های سرطانی از یک بافت به بافت‌های دیگر) نرسیده بودند، آزمایش شده و توانسته ۷۰ درصد را به درستی تشخیص دهد.

در حال حاضر ۴ مدل از ۸ نوع سرطان یافت شده در تست یاد شده، با متد دیگری قابل تشخیص نبود‌ه‌اند که نشان می‌دهد آزمایش جدید سرطان آسانتر و دقیق از متد‌های قبلی بوده و می‌تواند با تشخیص سرطان در مراحل اولیه جان بیماران را نجات دهد.

آزمایش جدید سرطان می‌تواند در پیدا کردن انواع به خصوصی از سرطان بسیار پرکاربرد باشد چرا که برای مثال هیچ راه مطمئنی برای یافت سرطان پانکراس وجود ندارد و ۴ نفر از ۵ مبتلا به سرطان پانکراس به علت عدم پیشگیری به موقع جان خود را از دست می دهند.

اکنون آزمایش جدید‌ سرطان CanerSEEK روی افرادی که سرطان ندارند نیز انجام می‌شود و پزشکان امیدوارند که این آزمایش مثل متد ماموگرام و کولونوسکپی مورد استفاده قرار گیرد چراکه تست جدید ۵۰۰ دلار بیشتر هزینه‌ نداشته که معادل یک کولونوسکپی ساده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها