jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۱۱۵   ۲۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پس از انتشار اطلاعات مندرج در لایحه بودجه سال 1397 مشخص شده، بودجه سازمان‌های مرتبط با معادن کاهش چشمگیر داشته و قرار است، برخی از این نهادها سال آینده ریاضت اقتصادی را تجربه کنند.

انتشار این اخبار عاملی برای نگرانی و واکنش منفی فعالان بخش معدنی کشورمان شد. این گروه براین باور بودند که دولت با تمام وعده‌هایی که برای رونق و توسعه معادن داده بود، در لایحه بودجه سهم ناچیزی برای آنها درنظر گرفته و معادن را به دست فراموشی سپرده است.

لازم به یادآوری است، کاهش بودجه‌ سازمان‌هایی مثل گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) و زمین‌شناسی با این استدلال انجام شده که دولت به دنبال واگذاری امور به اهل فن بوده و قرار است از تخصص بخش خصوصی در این زمینه حداکثر استفاده را داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر