jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۶۸۷۸۰ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۲۳:۰۰

الهام وزیری پور، دانشجوی ایرانی مقطع دکتری در دانشگاه بیرگام در یک تحقیق متوجه شد که کاربران برنامه‌های پیام رسان مانند واتس‌آپ، فیسبوک مسنجر و وایبر در برابر کلاهبرداری سایبری و هک اطلاعات قرار دارند.

کاربران واتس‌آپ، فیس‌بوک مسنجر و وایبر در معرض کلاهبرداری سایبری و هک اطلاعات

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک نیوز،‌ وی دلیل در معرض خطر بودن کاربران در برابر حملات بدافزارها را عدم استفاده از ویژگی‌های امنیتی مناسب بیان کردند.

به گفته وزیری پور، در این تحقیق فقط ۱۴ درصد شرکت کنندگان توانستند به طور ایمن از این پیام‌رسان‌ها استفاده کنند.

وی همچنین اظهار داشت: هنگام محاوره در این پیام‌رسان‌ها احتمال دارد یک بدافزار طرف سوم یا حمله سایبری با کمک انسان پیام‌های افراد را رصد کند.

طبق نتایج به دست آمده، فیس‌بوک مسنجر ویژگی رمزگذاری اتوماتیک ندارد اما به کاربر اجازه می‌دهد این گزینه را به طور انتخابی فعال کند. اما واتس‌آپ و وایبر هر دو خدمت رمزگذاری پیام را به طور سربه سر ارائه می‌کنند، به طوریکه کاربر نمی‌تواند حتی به پیام‌های خود دسترسی داشته باشد. همین روند سبب شده بسیاری از کاربران تصور کنند محاوراتشان ایمن است.

باتوجه به اظهارات محققان، این سه پیام‌رسان باید برای رمزگذاری واقعی پیام‌ها authentication ceremony را الزامی کنند. این فرایند به کاربران اجازه می‌دهد تا هویت مخاطب در محاورات را تایید کنند. همچنین باید تضمین شود هیچ طرف سومی نمی‌تواند فرد را فریب دهد تا اطلاعات خود را فاش کند. بدون انجام این روند هکرهای باهوش می‌توانند پیام‌های کاربر را رمزگشایی کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر