jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۶۷۸۱۲ ۰۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۹:۴۱

از بزرگراه نیایش یا آیت الله هاشمی رفسنجانی که عبور می کنی، تعداد زیادی تابلو می بینی که نام مبارک حضرت آیت الله بر آن نقش بسته اما کمتر کسی برای عبور از این بزرگراه از نام جدید آن استفاده می کند.

تغییر نام بزرگراه، چرا و به چه علت؟

هنوز چند روزی از تغییرنام این بزرگراه نمی گذرد اما بنظر می رسد این تغییر نام نه تنها موجب تکریم و ماندگار شدن شخصیت مهمی چون آیت الله هاشمی نشده بلکه در برخی موارد موجبات وهن این شخصیت انقلابی را هم فراهم کرده است.

مواردی چون «آیت الله هاشمی رفسنجانی سنگین» و یا «تونل آیت الله هاشمی رفسنجانی مسدود» و دیگر موارد که گاهی بر تابلوهای این یزرگراه نقش می بندد، علاوه بر مضحکه، موجب لوث شدن جایگاه شخصیت حضرت آیت الله هاشمی می شود.

گذشته از اینکه تغییر نام بزرگراه نیایش در آخرین روز فعالیت شورای چهارم شهر به چه دلیل و با چه توجیه جامعه شناسانه صورت گرفته است. باید گفت، شورای پنجم باید برای رفع این مشکل و بازگرداندن نام قبلی این بزرگراه اقدام کند. این اقدام در نخستین گام بازگرداندن عزت و احترام به نام سردار سازندگی خواهد شد و در گامهای بعدی اهمیت تکریم شخصیتهای سیاسی و انقلابی کشور را به اشکال و شیوه های صحیح یاداور می شود.

احترام به شخصیتهای کشور باید به شیوه هایی صورت گیرد که منجر به وهن آنان نشود. اتفاقی که هم اینک متاسفانه در بزرگراه نیایش در حال وقوع است.

حسن قربانی - خبرنگار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر