jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۰۶۲۹۹۹ ۲۵ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۱

از زمانی که اپل، آیفون 5s را معرفی کرد، تاچ آی دی به گزینه امنیتی قابل اعتمادی تبدیل شده است. اما شایعات اخیر از این حکایت دارند که اپل احتمالا قصد دارد به استفاده از فناوری دیگری در آیفون روی آورد که فناوری تشخیص چهره است و قرار است در آیفون 8 معرفی شود.

گوشی‌های اندرویدی آینده به فناوری تشخیص چهره آیفون 8 تجهیز خواهند شد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، البته فناوری تشخیص چهره یک فناوری جدید محسوب نمی‌شود و پیشتر هم تعدادی از کمپانی های تولیدکننده محصولات اندرویدی تلاش داشته اند که این فناوری را به کار گیرند. لازم به ذکر است که در مواردی این فناوری به راحتی با استفاده از عکس هک می شود و بنابراین خیلی ایمن به نظر نمی رسد. اما به گزارش CNet، کوالکام باور دارد که در سال 2018، بسیاری از دستگاه های اندرویدی باید از قابلیت تشخیص چهره که در آیفون 8 معرفی خواهد شد استفاده کنند.
در حال حاضر تراشه های اسنپدراگون کوالکام از پردازنده های تشخیص تصویر و درک عمق برخوردارند، اما این کمپانی اظهار کرده است که نسل بعدی تراشه های اسنپدراگون کارآیی بیشتری را برای این قابلیت ها فراهم می کنند که می توان به تشخیص اشیا، نقشه برداری و البته تشخیص چهره در سطحی دقیق تر اشاره کرد.
در هر حال باید دید که آیا سایر کمپانی ها به استفاده از این فناوری روی می آورند یا خیر، اما حدس زده می شود که این امر بستگی به معرفی این قابلیت در آیفون و میزان موفقیت و کارآیی آن در این محصول دارد. در خصوص تاچ سه بعدی نیز تصور بر این بود که بسیاری از گوشی های اندرویدی بعد از آیفون به این قابلیت مجهز شوند، اما با توجه به عدم کارآیی خاص آن، تعداد گوشی های اندرویدی با نمایشگر حساس به فشار بسیار اندک است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر