jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۵۵۹۳۷ ۰۵ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۰:۳۴

شرکت ادوبی اعلام کرد نرم افزار ادوبی فلش را در سال 2020 از کار خواهد انداخت تا این پایانی بر یکی از محبوبترین و در عین حال خطرناک ترین نرم افزارهای جهان باشد.

یکی از خطرناک‌ترین نرم افزارهای جهان خاموش می‌شود

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از سینا پرس، در سال 2010 بود که استیو جابز نرم افزار ادوبی فلش را از آیفونها خارج کرد. به باور جابز، این نرم افزار بسیار غیرایمن و مملو از کدگذاری بود. او همچنین اینگونه استدلال می کرد که ادوبی نرم افزاری است که منابع را تحت مخاطرات امنیتی قرار می دهد.

اکنون و با گذشت 6 سال از آن دوران به نظر می رسد آنچه که استیو جابز مطرح می کرده درست باشد زیرا شرکت ادوبی به این نتیجه رسیده است که نرم افزار ادوبی فلش را برای همیشه خاموش کند.

این شرکت به تازگی اعلام کرده که از این پس به روزرسانی و توزیع فلش پلیر را متوقف می کند و این بدان معناست که تا پایان سال 2020 باید با این نرم افزار خداحافظی کرد. ادوبی فلش یکی از محبوب ترین و در عین حال پرمخاطره ترین نرم افزارهای جهان محسوب می شود که مرگ آن تأثیر زیادی بر کاربران اینترنت در سراسر جهان می گذارد.

با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند از آنجاکه این نرم افرار حاوی باگها یا شکافهای امنیتی زیادی بوده است نباید از این خبر ناراحت شد. به باور آنها با خاموش شدن ادوبی فلش، دنیای وب ایمن تر، سریعتر و مطمئن تر خواهد شد.

گفته می شود دلیل اصلی که شرکت ادوبی را واداشته تا با این نرم افزار خداحافظی کند، کهنه شدن آن است.

ادوبی فلش که به اختصار به آن فلش هم گفته می شود نرم افزاری است که برای تولید انواع بازیهای دو بعدی، فیلم و برنامه های پویای اینترنتی به کار گرفته می شود.

این نرم افزار توسط شرکت مکرومدیا در دنیای وب راه اندازی شد که با خریده شدن مکرومدیا توسط ادوبی، از آن پس با علامت تجاری ادوبی معرفی می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر