jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۰۴۵۵۳۲ ۰۵ تير ۱۳۹۶  |  ۲۲:۱۷

گزارش جدید محققان نشان می دهد تغییرات ساده در سبک زندگی ممکن است شروع زوال عقل را به تاخیر انداخته با روند پیشرفت آن را کُند نماید.

تغییر در سبک زندگی مانع از زوال عقل می شود

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، برخی شواهد علمی نشان می دهد فعال نگه داشتن مغز از طریق «آموزش شناختی»، کنترل فشارخون و ورزش بسیار در سلامت مغز موثر هستند.

آلن لشنر، سرپرست تیم تحقیق در آکادمی ملی علوم آمریکا، در این باره می گوید: «ما می دانیم که حداقل دو مورد از این موارد بسیار برای یک فرد فایده دارد: کنترل فشارخون اگر مبتلا به فشارخون بالا هستید و حضور در فعالیت های ورزشی.»

به گفته محققان، احتمالا ورزش با تحریک آزادسازی مواد مربوط به بقای سلول عصبی موجب تاخیر یا کندسازی روند پیشرفت زوال عقل می شود.

همچنین شواهد خوبی وجود دارد که در افراد حامل جهش ژنی APOE۴ که عامل پیش شرط بیماری آلزایمر است، ورزش می تواند آمیلوئید را از مغزشان پاک کند. پلاک آمیلوئید نشانه بیماری آلزایمر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر