jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۴۰۰۲۵   ۲۱ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۲:۰۰

پلیس استرلیا از طریق آزمایش دی.ان.ای توانست عامل قاتل پسری نوجوان را که 13 سال پیش کشته شده بود، شناسایی و بازداشت کند.

رازگشایی از 2 جنایت بعد از 13 سال

به گزارش ای.بی.سی، ماجرای این جنایت سال 2003 زمانی فاش شد که خانواده‌ای به اداره پلیس استرالیا رفتند و خبر دادند پسر 13 ساله‌شان به نام مایکل کوندون گم شده است.

جست‌وجوی پلیس دراین باره آغاز شد تا این‌که جسد این نوجوان درحالی که سرش بریده شده بود، در یکی از خانه‌های اطراف کشف شد.

تحقیقات دراین باره ادامه داشت تا این‌که با گذشت 12 سال از این جنایت، تابستان سال گذشته ماموران از طریق انجام آزمایش‌های دی.ان.ای و مطابقت آن با آثار به‌جامانده از محل قتل، توانستند ردی از مردی میانسال به نام برت پیتر کون پیدا کنند که دارای سابقه کیفری بود.

او به عنوان تنها مظنون در سیزدهمین سالی که مایکل به قتل رسیده بود، شناسایی و بازداشت شد. این متهم سابقه‌دار در بازجویی پلیسی علاوه بر قتل مایکل به قتل نوجوان دیگری نیز اعتراف کرد. وی روانه زندان شد، تحقیقات برای رازگشایی دیگر جنایت‌های وی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر