jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۰۲۰۴۰۵   ۲۹ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فروش گجت های مخصوص تقلب در امتحانات منجر به اعتراض مقامات آموزشی در انگلیس شده است.

فروش گجت های تقلب در امتحانات در «آمازون» و «ای بی»

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، پیشرفت فناوری مانند شمشیر دو لبه ای است که نشان می دهدهمیشه ازآن در گسترش دانش بشراستفاده نمی شود.گسترش فروش گجت هایی که برای تقلب درامتحانات به کارمی روند،نمونه ای از این امر است.

این روندتا آنجا پیش رفته که منجربه اعتراض نیل کارمایکل،مدیرکمیته آموزش در انگلیس شده است.

براساس شواهد موجود دانش آموزان و دانشجویان متقلب با استفاده از دستگاه های شنود کوچکی که در وب سایت آمازون فروخته می شود و فقط ۵۰ پوند قیمت دارد، در امتحانات تقلب می کنند.

کافی است فرد یک هدفون بی سیم را در گوش خود قرار دهد و آن را به تلفن همراه یا دستگاه mp۳ پلیر متصل کند تا بتواند پاسخ برخی از سوالات امتحانی را یادآوری کند.

اما گجت های تقلب در امتحان فقط به این مورد محدود نمی شود. در وب سایت هایی مانند «آمازون» و «ای بی» طیف وسیعی از کالاهای فناوری برای تقلب کردن در امتحانات فروخته می شود مانند ماشین حسابی که در صفحه نمایش آن یادداشت هایی برای فرد نشان داده می شود.

این کالا در آمازون به قیمت ۳۵.۹۹ پوند و به نام «ماشین حساب تقلب» فروخته می شود.

در همین راستا کارمایکل خواهان اقدام رسمی دولت برای مبارزه با گجت های تقلب در امتحان شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها