jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۱۹۸۵۶   ۲۷ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۲:۰۶

همه ما به خوبی می دانیم که چه قدر زندگی هایمان به اینترنت و مهم ترین دستگاه متصل به آن یعنی گوشی هوشمند وابسته شده است. تا حدی که در هر شرایطی باید گوشی های هوشمندمان را همراه داشته باشیم و بسیاری از کارهایی که پیش تر امکان انجامشان میسر نبود را اکنون به سادگی با اسمارت فون ها انجام می دهیم.

نوجوانان آمریکایی برای ترک اعتیاد به گوشی هوشمند به مراکز درمانی می‌روند

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، کارهای رایجی که با گوشی های هوشمند می توان انجام داد عبارتند از: چک کردن شبکه های اجتماعی، خواندن اخبار، مرور وبسایت ها، تماشا کردن ویدیو و فیلم، انجام بازی، یادگیری آشپزی، کنترل وسایل خانه و استفاده برای تجربه واقعیت مجازی.

اگر برای شما سخت است که گوشیتان را دقایقی کنار بگذارید، بد نیست با این واقعیت کنار بیایید که شما به دستگاه هوشمندتان معتاد شده اید. در آمریکا این مشکل آن قدر زیاد و جدی شده که حتی گریبان گیر کودکان 13 ساله هم شده و آن هایی که به گوشی های هوشمندشان وابستگی شدید دارند به مراکزی تحت عنوان “smartphone rehab” فرستاده می شوند تا مدتی را بدون گوشی طی کنند و بتوانند به حالت عادی زندگیشان برگردند.

یک مرکز درمانی در سیاتل، شروع به ارایه برنامه های سخت ترک اعتیاد به گوشی کرده و از نوجوانانی که نمی توانند خودشان را در برابر تکنولوژی کنترل کنند، می خواهد تا با مراجعه به آن و انجام برنامه ها فرآیند بهبودی و ترک وابستگی به گوشی را طی کنند.

هیلادی کش، موسس Restart Life Centre دلیل اعتیاد نوجوانان و کودکان به گوشی هوشمند را این طور عنوان می کند: این دستگاه ها غریزه طبیعی کودکان برای کشف اتفاقات اجتماعی و تعاملات را برطرف می کنند و همین امر موجب وابستگی شدید آن ها به تکنولوژی شده است. بهتر است تا با آن ها در خصوص خوبی ها و بدی های تکنولوژی صحبت کرد و از تاثیر آن بر روی زندگی، روابط ، خواب و فعالیت های دیگر سخن گفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر