jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۱۹۸۵۶   ۲۷ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۲:۰۶

همه ما به خوبی می دانیم که چه قدر زندگی هایمان به اینترنت و مهم ترین دستگاه متصل به آن یعنی گوشی هوشمند وابسته شده است. تا حدی که در هر شرایطی باید گوشی های هوشمندمان را همراه داشته باشیم و بسیاری از کارهایی که پیش تر امکان انجامشان میسر نبود را اکنون به سادگی با اسمارت فون ها انجام می دهیم.

نوجوانان آمریکایی برای ترک اعتیاد به گوشی هوشمند به مراکز درمانی می‌روند

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، کارهای رایجی که با گوشی های هوشمند می توان انجام داد عبارتند از: چک کردن شبکه های اجتماعی، خواندن اخبار، مرور وبسایت ها، تماشا کردن ویدیو و فیلم، انجام بازی، یادگیری آشپزی، کنترل وسایل خانه و استفاده برای تجربه واقعیت مجازی.

اگر برای شما سخت است که گوشیتان را دقایقی کنار بگذارید، بد نیست با این واقعیت کنار بیایید که شما به دستگاه هوشمندتان معتاد شده اید. در آمریکا این مشکل آن قدر زیاد و جدی شده که حتی گریبان گیر کودکان 13 ساله هم شده و آن هایی که به گوشی های هوشمندشان وابستگی شدید دارند به مراکزی تحت عنوان “smartphone rehab” فرستاده می شوند تا مدتی را بدون گوشی طی کنند و بتوانند به حالت عادی زندگیشان برگردند.

یک مرکز درمانی در سیاتل، شروع به ارایه برنامه های سخت ترک اعتیاد به گوشی کرده و از نوجوانانی که نمی توانند خودشان را در برابر تکنولوژی کنترل کنند، می خواهد تا با مراجعه به آن و انجام برنامه ها فرآیند بهبودی و ترک وابستگی به گوشی را طی کنند.

هیلادی کش، موسس Restart Life Centre دلیل اعتیاد نوجوانان و کودکان به گوشی هوشمند را این طور عنوان می کند: این دستگاه ها غریزه طبیعی کودکان برای کشف اتفاقات اجتماعی و تعاملات را برطرف می کنند و همین امر موجب وابستگی شدید آن ها به تکنولوژی شده است. بهتر است تا با آن ها در خصوص خوبی ها و بدی های تکنولوژی صحبت کرد و از تاثیر آن بر روی زندگی، روابط ، خواب و فعالیت های دیگر سخن گفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها