تئاتر

«دکتر نون» همچنان در پیچ و خم بدقولی

هادی مرزبان با اشاره به این‌که سال 96 قصد اجرای نمایش دکتر نون را در تالار وحدت داشته، اظهار کرد: «بدقولی مدیریت بنیاد رودکی، مانع تحقق انتظار 12 ساله وی برای اجرای این اثر شد.»
کد خبر: ۱۰۱۹۶۴۴

هادی مرزبان، کارگردان تئاتر به مهر گفته است: 12 سال است، قصد اجرای نمایش دکتر نون را دارم. سال گذشته مدیریت بنیاد رودکی از من دعوت کرد تا نوبتی اجرایی به گروه ما اختصاص دهد. بسیار خوشحال شدم و حتی به مدیریت بنیاد اعلام کردم، جای خوشحالی دارد که بنیاد به این نتیجه رسیده که از یک سال قبل برنامه سال آینده را مشخص کند.

او در ادامه گفته: حرمت تئاتر در تالار وحدت از بین رفته است و ساعتی که به اجرای آثار تئاتری اختصاص داده می‌شود، اصلا مناسب نیست. از این رو من قصد داشتم در مقطعی دکتر نون را به صحنه ببرم که ساعت اجرای نمایش مناسب باشد. بر همین اساس، بنیاد رودکی به من پیشنهاد داد، اگر ماه رمضان نمایش را به صحنه ببرم، می‌توانم ساعت اجرای نمایش را انتخاب کنم. قرار شد، تعداد 20 اجرا را در ماه رمضان داشته باشیم و تعداد اجراهای باقیمانده را در تیرماه به صحنه ببریم. مرزبان با بیان این‌که براساس این تفاهم، گروه بازیگران و تولید نمایش را تشکیل دادم، اظهار کرده است: بعد از مدتی مدیر بنیاد رودکی طی جلسه‌ای به من اعلام کرد، تفاهم صورت گرفته برای اجرا در خردادماه بوده است. این در حالی است که تعداد 20 اجرا برای نمایش در ماه رمضان اصلا معقولانه نیست.

او تأکید کرده: این اتفاق لطمه روحی و جسمی به من زده و مجبور شدم گروهی را که با برنامه‌ریزی گردهم جمع کرده بودم، رها کنم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها