گلکسی اس 8 سامسونگ بهترین نمایشگر موبایل را تا به امروز در اختیار دارد؛ البته این نظر تیم حرفه ای «دیسپلی میت» (DisplayMate) است که سالیان متمادی به ارزیابی و بررسی دقیق صفحات نمایش اسمارت فون ها و تبلت ها مشغول هستند.
کد خبر: ۱۰۱۶۴۰۰
بهترین نمایشگر موبایل تا به امروز؛ هدیه گلکسی اس 8 سامسونگ به دنیای تکنولوژی + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، دیسپلی میت در تست آزمایشگاهی خود صفحه نمایش 5.8 اینچی گلکسی اس 8 با رزولوشن 1440×2960 پیکسل را ارزیابی کرده، ولی همان طور که می دانید تمامی نمایشگر 6.2 اینچی گلکسی اس 8 پلاس نیز از نظر مشخصات و رزولوشن، کاملاً با برادر کوچکتر خود برابری می کند.

یکی از ویژگی های برجسته گلکسی اس 8 پشتیبانی از Sub-Pixel Rendering است. دیسپلی میت می گوید هرکدام از زیر-پیکسل های قرمز، سبز و آبی در پنل نمایشگر این دستگاه به صورت جداگانه و مستقل تحت کنترل قرار دارند و بنابراین قدرت تفکیک واقعی آن به سه برابر نمایشگرهای عادی می رسد.
گلکسی اس 8 سامسونگ نخستین موبایل با استاندارد HDR Premium است

همچنین زیر-پیکسل های قرمز، سبز و آبی در نمایشگر گلکسی اس 8 ابعاد مختلفی دارند؛ رنگ آبی بزرگ تر از بقیه است و رنگ سبز کوچک ترین اندازه را دارد. زیر-پیکسل های آبی و قرمز به شکل لوزی هستند و به همین خاطر تقارن 45 درجه ای را به وجود می آورند، در نتیجه بردارها و گرادیان های افقی، عمودی و حتی قطری بدون هیچگونه اعوجاج و انحراف به تصویر کشیده می شوند.

علاوه بر اینها، گلکسی اس 8 سامسونگ نخستین موبایلی به شمار می رود که گواهی استاندارد UHD Alliance برای Mobile HDR Premium را دریافت کرده. بنابراین می توان انتظار داشت تلفن همراه مورد بحث، تصاویر و ویدیوها را بازه دینامیکی گسترده ای در حد تلویزیون های 4K UHD نمایش دهد.

اطلاعات فنی و تخصصی بسیار زیادی در مقاله دیسپلی میت در مورد صفحه نمایش گلکسی اس 8 ارائه شده که مطالعه آن خالی از لطف نیست، اما در مجموع این پرچمدار کره ای در رده +A قرار گرفته که بالاترین امتیاز تا به امروز محسوب می شود و احتمالاً صدر جدول حداقل تا چند ماه در اختیار سامسونگ باقی خواهد ماند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها