jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۰۰۹۰۴۱   ۱۶ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۵:۳۰

یک فوق تخصص قرنیه و گلوکوم عنوان کرد:

هنگام خانه‌تکانی مراقب «چشم‌هایتان» باشید

فوق تخصص قرنیه و گلوکوم عنوان کرد: ورود مواد شوینده به داخل چشم یکی از حوادث شایع ایام خانه تکانی است به همین دلیل افراد باید حین انجام کار به شدت مراقب باشند.

هنگام خانه‌تکانی مراقب «چشم‌هایتان» باشید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از آنا، رضا زارعی با بیان اینکه افراد باید هنگام خانه تکانی مراقب سلامت چشم‌هایشان باشند، گفت: در ایام خانه تکانی برخی افراد به دلیل پاشیدن مواد شوینده در داخل چشم دچار حادثه می‌شوند که در این مواقع به افراد توصیه می‌شود با حفظ خونسردی به خوبی چشم‌هایشان را با آب ولرم شست‌و‌شو دهند.

وی افزود: مواد قلیایی نسبت به مواد اسیدی آسیب بیشتری را به چشم وارد می‌کند به همین دلیل افراد به خاطر داشته باشند اگر مواد قلیایی به داخل چشمشان ورود کرد علاوه بر شست‌و‌شوی اولیه چشم در منزل حین راه و تا رسیدن به اولین مرکز درمانی نیز چشم‌هایشان را بشویند.

این فوق تخصص قرنیه و گلوکوم یادآور شد: شست‌و‌شوی اولیه چشم موجب پیشگیری از بروز آسیب‌های جدی چشم می‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: اگر افراد چشم‌ها را شست‌و‌شو ندهند و با تاخیر به مرکز درمانی مراجعه کنند ممکن است بینایی خود را از دست بدهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها