jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۰۰۳۶۸۷   ۰۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۹:۲۶

محققان می‌گویند این مساله احتمالا مربوط به تاثیر محرک ورزش بر اشتهاست. هر چه کالری بیشتری بسوزانید، میل بیشتری به خوردن پیدا می‌کنید.

آیا ممکن است، ورزش موجب افزایش وزن شود؟

به گزارش جام جم آنلاین ، رژیم غذایی متعادل همیشه اولین قدم برای کاهش وزن است. ورزش زمانی به کاهش وزن شما کمک می‌کند که با دقت، مقدار غذای دریافتی خود را کنترل کنید.

اگر همزمان با فعالیت بدنی، اشتهای شما افزایش یابد و کالری بیشتری دریافت کنید، روند کاهش وزن مناسبی نخواهید داشت. فراموش نکنید، ورزش کالری می‌سوزاند و طبیعتا به بدن شما فرم مناسبی می‌دهد و اگر رژیم غذایی متعادلی داشته باشید، به هدف خود دست می‌یابید.

اگر یک ورزشکار ناگهان ورزش را متوقف کند و به اندازه قبل غذا بخورد، سلول‌های بافت عضلانی چروکیده و سلول‌های بافت چربی متورم و پر می‌شود.به‌دلیل کاهش حجم بافت عضلانی و افزایش بافت چربی در آغاز این فرآیند ممکن است ترازو تغییری در وزن نشان ندهد، اما مدتی بعد افزایش وزن قابل مشاهده خواهد بود و شکل بدنی فرد را به هم خواهد زد.

برای این که اطمینان حاصل کنید، چنین اتفاقی برای شما نمی‌افتد، متعادل غذا بخورید و با ورزش کردن با شدت و تناوب مناسب، توازن و تعادل صحیح در بافت‌های عضلانی و چربی بدنتان برقرار کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر