روایت نقش «سنجرخان» در حفظ کیان ملت

روایت نقش «سنجرخان» در حفظ کیان ملت

۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶

حسین جلالی، تهیه‌کننده «سنجرخان» از مشخص نبودن زمان پخش این سریال به کارگردانی محمدحسین لطیفی خبر داد و درباره تاثیر به تصویر کشیدن قهرمانان ملی در قاب تلویزیون گفت.

قاب‌های طنز از محمودی

نگاهی به سریال باخانمان که از شبکه تماشا پخش می‌شود

قاب‌های طنز از محمودی

۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶

نام برزو نیك‌نژاد با نویسندگی سریال تلویزیونی دودكش كه ماه رمضان ۹۲ از شبكه یك پخش شد سر زبان‌ها افتاد. او در این سال‌ها سریال‌های قرعه، دردسرهای عظیم۱و۲ و... را ساخته و تجربه ساخت فیلم‌های سینمایی ناخواسته، زاپاس، دوزیست و... هم در كارنامه‌اش دارد.

به دنبال سوران

به دنبال سوران

۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸

نقشه‌ها را بالا و پایین می‌کنم تا جای پادگان سنندج برایم روشن‌تر شود. کاملا مشخص است که با فاصله از باشگاه افسران قرار داشته. لابد آن زمانی که شهید بروجردی، عرق از صورت کنار می‌زده و دنبال آزاد کردن کل شهر بوده، پادگان از همان دور خودنمایی می‌کرده و منتظر محمد بروجردی با آن عینک درشتش بوده تا به چهره خسته پادگان لبخند بزند و آن را به دست انقلابی‌ها بیندازد. ماجرای پادگان سنندج برای من که تا به حال پایم را به این شهر نگذاشته‌ام از پشت صحنه سریال «سوران» شروع شد.

گیل‌دخت؛ مصداق عملی هویت‌محوری

رئیس سازمان صداوسیما در مراسم تجلیل از عوامل سریال عنوان کرد

گیل‌دخت؛ مصداق عملی هویت‌محوری

۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۷

آیین تجلیل از عوامل مجموعه نمایشی گیل‌دخت با حضور رئیس رسانه‌ملی، جمعی از معاونان و مدیران صداوسیما و عوامل این سریال برگزار شد.

تنور آنتن گرم شد

با پخش ۳سریال جدید در تلویزیون

تنور آنتن گرم شد

۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵

درآخرین ماه بهار ۱۴۰۲ آنتن شبانه حال و هوای تازه‌ای گرفته و با سریال‌های جدید به استقبال تابستان می‌رود. احتمالا شما هم شنیده‌اید که برخی به خالی بودن آنتن تلویزیون اشاره می‌کنند اما تعدد قصه‌های تلویزیونی در این روزها و تنوع موضوعات آنها نشانی بر دست پر این رسانه است.

روایت سختی‌ها...

نگاهی به سریال گذر از رنج‌ها

روایت سختی‌ها...

۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱

پخش سریال تلویزیونی «گذر از رنج‌ها» به کارگردانی فریدون حسن‌پور و تهیه‌کنندگی علی لدنی که هر شب ساعت۱۸ از شبکه تماشا روی آنتن می‌رود، اوایل دهه۹۰ ساخته شد و توانست رضایت مخاطبان را جلب کند.

گیل‌دخت؛ تمثیلی از وطن

گیل‌دخت؛ تمثیلی از وطن

۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶

ترسیم عشق بر قلب تاریخ همواره یکی از مطلوب‌ترین گونه‌های نمایشی در نگاه مخاطب معاصر بوده است. تماشای زیست آدم‌هایی که با دوره و بزنگاه عصری که مخاطب در آن روزگار می گذراند فرسنگ‌ها فاصله داشته‌اند، برای او نمودی کشف و شهود‌وار دارد. دیدن آنچه را که ندیده از روایت شیدایی آدم‌ها در بطن حوادث و آوردگاه‌ها. سلسله عریض و طویل قاجار با مجموعه متکثری از شاهان و شاهزادگان و خوانین و وقوع رخدادهای متعدد، همواره محلی برای داستانسرایی نزد اهل ادب و هنر بوده و آثار بی‌شماری از اتفاقات و التهابات این دوره پرطمطراق خلق شده است.

با عشق از کردستان

روایت اسارت جوان کرد انقلابی در سریال «سوران»

با عشق از کردستان

۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹

سریال «سوران» با اقتباس از کتاب «عصرهای کریسکان» به اسارت‌های جوان کرد انقلابی از دوران ساواک تا اسارت در سازمان کومله و گروهک‌های معاند می‌پردازد.

اهمیت توجه به اقوام در مجموعه‌های تلویزیونی

اهمیت توجه به اقوام در مجموعه‌های تلویزیونی

۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶

جبار آذین، مدرس و منتقد سینما با استقبال از تولید مجموعه‌های تلویزیونی با توجه به اقوام مختلف، گفت: بدیهی است که برای شکل‌گیری سینما و صنعت سریال‌سازی ملی، تمام عناصر و ارکانی که به قوام و حرکت آن در چیدمان، وحدت و انسجام ملی نقش مؤثر و اساسی دارند، باید توجه شود. به همین دلیل هم سینما و سریال‌سازی ملی که نمایش‌دهنده و نماینده هویت یک ملت است باید انعکاس‌دهنده همه قومیت‌های یک ملت باشد. در ایران هم با عنایت به داشتن انواع اقوام، ضرورت تام وجود دارد که در تولیدات سینمایی و تلویزیونی، عنصر توجه به قومیت‌ها، فرهنگ و نقش آنها در تاریخ در‌نظر گرفته شود.

تجربه حال‌خوب با قصه‌های تلویزیونی

نگاهی به پیامک‌های پرتکرار ۱۶۲در هفته اخیر

تجربه حال‌خوب با قصه‌های تلویزیونی

۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۱

خواندن پیامک‌های مردمی که برای سامانه ۱۶۲ ارسال شده حس جالبی دارد. این‌که می‌بینی مخاطبان با رسانه خود در ارتباط مستقیم هستند و نظرات خود، اعم از پیشنهاد و انتقاد را در میان می‌گذارند. در میان پیامک‌هایی که در این چند هفته مرور کردیم نام تعدادی از برنامه‌ها پای ثابت رضایتمندی بوده است و تعدادی دیگر هم پربازخورد بودند چه در قالب انتقاد و چه در قالب تمجید و تشکر. در پایان این هفته هم بخشی از پیامک‌های اخیر را بررسی کردیم و به پرتکرارترین‌ها میان آنها پرداختیم.

قبلی۵بعدی