رستگاری سر سفره افطار

آخرین جزئیات از سریال جدید مسعود ده‌نمکی که در خط تولید قرار دارد

رستگاری سر سفره افطار

۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵

رسانه‌ملی ‌در مسیر تحولی خود تغییرات گسترده‌ای در برنامه‌ها و سریال‌ها ایجاد کرده است. بخشی از این تغییرات در سریال‌های تلویزیونی رخ داده و شاهد تولید مجموعه‌های تلویزیونی با مضامین متفاوت هستیم؛ سریال‌هایی که هرکدام از آنها رنگ‌وبوی خودش را دارد.

چشم‌بندی؛ احترام تلویزیون به مخاطب

پرونده «جام‌جم» برای فصل دوم یک سریال کمدی در گفت‌و‌گو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران

چشم‌بندی؛ احترام تلویزیون به مخاطب

۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶

«چشم‌بندی» را می‌توان یکی از مجموعه‌های موفقی دانست که در گونه کمدی - کارآگاهی است. ژانری که شاید در تلویزیون اتفاق تازه‌ای باشد و مخاطبانش با این سبک از سریال‌سازی آشنا نباشند اما با توجه به قصه‌هایی که در هر دو فصل این مجموعه روایت می‌شود و هم جمع کمدین‌های طنازی که بار اصلی داستان را به دوش دارند، توانسته در فصل دوم بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

نصرت عشقی نانوا

نصرت عشقی نانوا

۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴

شاهد احمدلو، بازیگر، نویسنده و تهیه‌کننده که از کودکی وارد دنیای هنر شد و از چندی پیش فصل دوم سریال «چشم‌بندی» به کارگردانی او روی آنتن شبکه سه است، اوایل دهه ۹۰ سریال طنز «سه‌دونگ سه‌دونگ» را کارگردانی کرد که این شب‌ها از شبکه آی‌فیلم پخش می‌شود. احمدلو از آن دست هنرمندانی است که هنر برایش ملموس است و تا به امروز آثار طنز بسیاری در تلویزیون ساخته که با اقبال مخاطبان روبه‌رو شده است.

بازپرس به دنبال یک آقازاده

تازه‌ترین سریال رسانه ملی با آغاز هفته قوه قضاییه از شبکه یک پخش می‌شود

بازپرس به دنبال یک آقازاده

۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۸

رسانه ملی در دوران تحول توانسته اتفاقات مهمی را رقم بزند. یکی از این اتفاقات در سریال‌های تلویزیونی رخ داده و در دو سال اخیر شاهد پرداخت به موضوعات متنوع در سریال‌های تلویزیونی هستیم که منجر به رشد مخاطبان شده است.

سفر از تاریکی به روشنی

به بهانه بازپخش مجموعه «پرده‌نشین»

سفر از تاریکی به روشنی

۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹

مجموعه «پرده‌نشین» اولین تجربه کارگردانی یک سریال تلویزیونی توسط بهروز شعیبی بود. این سریال اولین بار سال۹۳ از سیما پخش شد و این روزها از شبکه تماشا در حال بازپخش است.

تنور داغ تلویزیون در فصل گرما

رسانه‌ملی در آستانه فصل تابستان برنامه و سریال‌های پرهیجان و جذابی را روانه آنتن می‌کند

تنور داغ تلویزیون در فصل گرما

۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶

هر فصلی از سال، جذابیت‌های خاص خود را به همراه دارد. جذابیت‌هایی که به طور طبیعی برای هرکدام از ما منحصر به‌فرد است. «تابستان» فصلی که برای رسانه‌ملی هم مهم و ویژه به‌شمار می‌رود. کم‌کم که به آخرین روزهای بهار می‌رسیم؛ تغییر در جدول پخش رسانه‌ملی نیز یکی از موضوعات قابل‌توجه است. طبق روال گذشته ویترین تلویزیون در فصل تابستان رنگ و بوی تازه‌ای به خود می‌گیرد.

قهرمانان پرماجرا

نگاهی به سریال «سفر در خانه»

قهرمانان پرماجرا

۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷

«سفر در خانه»، عنوان مجموعه‌ای که هر شب ساعت ۲۲ از شبکه تماشا پخش می‌شود، نخستین‌بار در شبکه نسیم تهیه و روانه آنتن این شبکه شد. بهمن گودرزی، کارگردان این مجموعه که نخستین سریال تولیدی شبکه نسیم محسوب می‌شد به همراه علی مسعودی نویسنده اثر، توانستند خنده را به لب مخاطبان بیاورند.

«چشم‌بندی» مخاطبان در سریال «نیکان»

«جام‌جم» از کلیدواژه پرتکرار پیامک‌های مردمی گزارش می‌دهد

«چشم‌بندی» مخاطبان در سریال «نیکان»

۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳

مقابل تلویزیون نشسته و همین قاب جادویی تنها راهی است که هم از اخبار با خبر می‌شود و هم با برنامه‌های سرگرمی، جهانش را رنگی‌تر می‌کند. رسانه گستره مخاطبانش را حالا از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب کشانده است.

دفن خوشبختی زیر آوار برف

دفن خوشبختی زیر آوار برف

۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷

این روزها که سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» بار دیگر راهی آنتن شده و از شبکه آی‌فیلم پخش می‌شود، باز هم مخاطبان خود را یافته است.

تبلور فرهنگ ایرانی در «آتش و باد»

در نشست نقد و بررسی سریال مطرح شد

تبلور فرهنگ ایرانی در «آتش و باد»

۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹

نشست نقد و بررسی سریال «آتش و باد» از منظر ظرفیت‌های نمایشی و انسان‌شناسی هنر با حضور دکتر محمد عارف دانشیار انسان‌شناسی هنر دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز، دکتر محمد نجاری معاون مرکز نوآوری و توسعه فناوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، علی آنی‌زاده مدیر واحد فرهنگ مردم سازمان صداوسیما و عوامل تولید سریال و مدیران سیمافیلم روز گذشته در ساختمان اداری سازمان صداوسیما برگزار شد.

قبلی۴بعدی