jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۹۹۸۳۱۱   ۱۷ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۰:۱۶

طب سنتی درمان‌هایی را برای پوست‌ خشک توصیه می‌کند:

طب سنتی برای پوست‌ خشک چه توصیه‌هایی دارد ؟

به گزارش جام جم آنلاین درمان هایی که در طب سنتی برای پوست خشک توصیه می شوند عبارتند از :

روغن کالاندولا (گل همیشه بهار): کالاندولا، روغنی نرم و مغذی برای پوست‌های خشک و حساس است. مخلوط آن با روغن زیتون، ترکیبی ایده‌آل برای پوست است و می‌توانید به جای هر نوع مرطوب‌کننده‌ای، پس از حمام کردن آن را روی پوست بمالید.

لوسیون: لوسیون‌های غلیظ هم محصولات موثری برای رفع خشکی پوست هستند. این لوسیون‌ها را با استفاده از موم عسل، روغن نارگیل، اسانس‌های معطر، یک کپسول ویتامینE و عسل در خانه بسازید.

نمک حمام: استفاده از نمک حمام نیز می‌تواند به رفع خشکی پوست کمک کند. اصطلاح نمک‌حمام به تمام مواد حلال در آب گفته می‌شود که شامل مواد معدنی جامد و مناسب برای استحمام است. این مواد شامل سولفات منیزیم، نمک‌طعام، جوش‌شیرین، بوراکس و... هستند.

دوش گرفتن: دوش گرفتن نیز به رفع خشکی پوست کمک می‌کند، در عین حال که صابون و آب می‌تواند روغن‌های تولیدشده توسط پوست را از بین ببرد. دوش آب گرم به جای آب داغ همراه با صابون دست‌ساز می‌تواند باعث برطرف‌‌شدن خشکی پوست شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها