jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۷۴۶۰۵   ۱۳ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۹:۰۱

رئیس اتاق مشترک ایران و سوئیس از سفر وزیر اقتصاد سوئیس به ایران برای مذاکره با وزیر اقتصاد ایران خبر داد.

وزیر اقتصاد سوئیس به ایران می آید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اتاق بازرگانی ایران، شریف نظام مافی با اعلام اینکه وزیر اقتصاد سوئیس به همراه رئیس سکو (SECO) (مجموعه ناظر بر معاملات مالی در سوئیس) هفته آینده برای مذاکره با وزیر اقتصاد، مدیران بانک مرکزی و بانک های خصوصی و فعالان بخش خصوصی به ایران سفر می کنند، گفت: همزمان شدن سفر وزیر اقتصاد سوئیس به عنوان یکی از مهم‌ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تحولات در دولت آمریکا و روی کار آمدن دونالد ترامپ می‌تواند اهمیت ویژه‌ای داشته باشد.

وی افزود: با انتخاب ترامپ در آمریکا نگرانی‌هایی نسبت به ادامه اجرای برجام و توافق هسته ای به وجود آمده است که در این سفر مقامات اقتصادی دو کشور ایران و سوئیس می‌توانند درباره آن و روند گسترش همکاری‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و... برنامه‌ریزی و مذاکره داشته باشند.

وی در ادامه از چالش‌های بانکی و مالی به عنوان بزرگ ترین سد راه توسعه همکاری‌های اقتصادی بین ایران و سوئیس نام برد و گفت: بخش مهمی از سفر وزیر اقتصاد سوئیس و رئیس سکو (مجموعه ناظر بر معاملات مالی در سوئیس) به مذاکرات بانکی و حل مشکلات بانکی و نقل و انتقالات مالی بین دو کشور مربوط است؛ قرار است مقامات سوئیسی در این سفر دیدارهایی را با مسئولان بانک مرکزی و روسای بانک‌های خصوصی داشته باشند و درباره حل مشکلات بانکی گفت‌وگوهای گسترده‌ای را انجام دهند تا به راه حل‌هایی برای رفع مشکلات کنونی که مانع گسترش روابط اقتصادی شده است، دست پیدا کنند.

رئیس اتاق مشترک ایران و سوئیس دیدار از موسسه خیریه محک و ضیافت شام در این مجموعه را یکی دیگر از برنامه‌های هیات سوئیس اعلام کرد و گفت: فعالیت‌های NGO و خیریه در کشور سوئیس از اهمیت ویژه‌ای دارد و از همین رو وزیر اقتصاد سوئیس و هیات همراه دیداری از موسسه خیریه محک به عنوان یکی از موسسه‌های موفق خواهند داشت و با مراحل کار، مدیریت و شکل گیری آن از نزدیک آشنا خواهند شد.

به گفته شریف نظام مافی، همچنین هیات سوئیس قرار است در طول سفر سه روزه خود دیدارهایی نیز با فعالان بخش خصوصی داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر