jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۹۶۶۶۰۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۱:۳۱

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌ شمالی گفت: وجود خون در ادرار هشداری بر بدخیمی‌های سیستم ادراری است.

وجود خون در ادرار هشداری بر بدخیمی‌های سیستم ادراری است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالله رازی اظهار کرد: در افراد با سن بالا که این علامت با هیچ نوع علایم دیگری همراه نیست، باید بررسی از نظر وجود بدخیمی‌ها انجام شود.

وی افزود: گاهی ممکن است وجود خون در ادرار دلیل بر وجود سنگ، عفونت، بزرگی خوش خیم پروستات یا تنگی‌های مجاری ادراری باشد.

رازی ادامه داد: درد شدید همراه با خون در ادرار می‌تواند دلیل بر وجود سنگ کلیه و تب باشد و علایم ادراری همراه با آن ممکن است دلیل بر وجود عفونت‌ها باشد که باید به طور حتم مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات تروماها سبب ایجاد خون در ادرار می‌شوند، گفت: وجود خون در ادرار (هماچوری) که یا از طریق خود فرد قابل مشاهده است یا به طور میکروسکوپی (از طریق آزمایش)، به طور حتم باید مورد بررسی قرار گیرد و طبیعی نیست.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، رازی با بیان اینکه علایم همراه با مشاهده خون در ادرار نیز می‌تواند در تشخیص کمک کننده باشد، افزود: البته در سنین بالا به طور معمول هیچ علامت و دردی وجود ندارد و در سنین بالای ۵۰ سال وجود خون در ادرار بدون علایم خاص دیگر نیز باید به طور حتم بررسی شود.

وی عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد به دلیل آن که علامت دیگری ندارند و آن‌ها را آزار نمی‌دهد، بیماری پیگیری نمی‌کنند؛ غافل از آن که این علامت نیاز به بررسی و مراجعه سریع به پزشک دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر