محمدرضا ورزی، کارگردان «معمای شاه» در گفت‌وگو با جام‌جم:

هر شب بهتر دیده می‌شویم

مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» از قسمت اول از امشب در شبکه اول سیما برای علاقه مندان به سریال های تاریخی نمایش داده می شود.
کد خبر: ۹۵۶۲۶۱
معمای شاه امشب ورق می خورد

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، با وجود آنکه نزدیک به یک سال از پخش سریال «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی می‌گذرد این شبکه تصمیم گرفته است آن را از قسمت اول، هر شب برای مخاطبان پخش کند.

این سریال داستان‌هایی را در بستر تاریخ روایت می‌کند و مخاطبان بسیاری را با خود همراه کرده است. نشان دادن زندگی شخصی و حکومتی خاندان پهلوی از جامع ترین و پرمخاطب ترین بخش‌های این مجموعه تلویزیونی است.

سریال تاریخی «معمای شاه» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه کنندگی علی لدنی در دی ماه سال 91 و در موزه ملت کاخ سعدآباد کلید خورد. این سریال که پس از تولید سریال‌های کودتای سیاه، تبریز در مه، سال‌های مشروطه،‌ دوران مشروطه، عمارت فرنگی، کیمیاگر و پدرخوانده هشتمین سریال ورزی محسوب می‌شود، درباره اتفاق‌های تاریخی معاصر کشور و به ویژه دوره پهلوی است.

پخش این سریال از جمعه 15 آبان سال 94 در شبکه یک آغاز شد. این سریال در 60 قسمت60 دقیقه‌ای به صورت هفتگی بروی آنتن شبکه یک می‌رفت و از چندین شبکه به فواصل زمانی مختلف بازپخش می‌شد.

«معمای شاه» عنوان مجموعه تلویزیونی با ژانر تاریخی به کارگردانی محمدرضا ورزی است. این سریال داستان زندگی محمدرضا شاه پهلوی را از زمان بازگشت وی از مصر، پس از ازدواج با ملکه فوزیه تا زمان مرگ به تصویر می‌کشد.

در ساخت این مجموعه 80 بازیگر اصلی، 540 بازیگر فرعی و بیش از560 نفر از عوامل سینما و تلویزیون ایران حضور داشته‌اند. مجموعه معمای شاه در خصوص جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره پادشاهی محمدرضا پهلوی است.

پخش این مجموعه از امشب آغاز می شود و تا جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی ادامه می‌یابد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها