jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۵۲۵۸۴   ۱۳ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

عربستان سعودی که با هدف اخلال در برنامه مذاکرات هسته‌ای ایران توطئه نفتی کاهش شدید قیمت طلای سیاه را عملیاتی کرد، با این توطئه نه‌تنها نتوانست به اقتصاد ایران ضربه بزند بلکه اقتصاد خود و بتازگی فوتبالش را با بحران مالی مواجه کرد.

عربستانی‌ها که در ماه‌های گذشته به‌خاطر همین سیاست خصمانه با جمهوری اسلامی ایران با مشکل کمبود بودجه چند ده میلیاردی، افزایش تورم و در نهایت اتخاذ برخی سیاست‌های ریاضتی در اقتصاد ملی خود مواجه شدند حالا ناچار شده‌اند این سیاست‌ها را به ورزش و فوتبال تسری بخشند.

برخی منابع خبری از تصمیم مسئولان فوتبال جزیره برای کاهش تعداد بازیکنان خارجی یا لغو عقد قرارداد با بازیکنان خارجی حکایت می‌کند. روزنامه عکاظ سعودی به بحران مالی باشگاه‌های سعودی در پی بحران اقتصادی شدید حاکم بر عربستان اعتراف کرد و نوشت از منابع ویژه خود در فدراسیون فوتبال سعودی کسب اطلاع کرده است که مطالعات و پیشنهادهایی در نشست‌ آتی شورای اداری این فدراسیون درباره کاهش تعداد بازیکنان خارجی در لیگ و لغو قرارداد با بازیکنان خارجی در لیگ دسته یک با هدف کاهش هزینه‌های مالی باشگاه‌ها مطرح می‌شود. این در حالی است که برخی دیگر از کاهش تعداد بازیکنان خارجی به بهانه این‌که مبالغ مالی فراوانی برای باشگاه‌ها ایجاد خواهد کرد، حمایت می‌کنند؛ ‌چراکه پول برخی از این باشگاه‌ها درخصوص حضور بازیکنان خارجی و لغو قراردادهایشان در مدت‌های کوتاه هدر می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها