jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۵۱۹۱۸ ۱۱ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۶

مطالعات جدید نشان می دهد درآمدکم و فقر طولانی مدت، سبب کاهش عملکرد شناختی از 50 سالگی می شود و این سن بسیار پایین تر از میزانی است که تا امروز تصور می شد.

فقر طولانی مدت سبب پیری زودرس مغز می شود

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا ، تاثیر فقر بر عملکرد شناختی پیشتر نیز تایید شده بود، ولی مطالعات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد کاهش عملکرد شناختی ناشی از فقر طولانی مدت، بسیار زودتر از آنچه انتظار میرفت به سراغ افراد می آید. این مطالعه نشان می دهد قرار گرفتن در معرض مشکلات اقتصادی تاثیر مستقیمی بر عملکرد شناختی و سرعت پردازش حافظه دارد.
این مطالعه با بررسی سه هزار و 383 داوطلب 18 تا 30 ساله شکل گرفته که بین سال های 1985 تا 2010 میلادی، شش بار مورد مصاحبه قرار گرفتند. این مطالعه نشان می دهد شرکت کنندگانی که مدت زمانی بیشتری از زندگی را در فقر و مشکلات اقتصادی گذرانده بودند، امتیاز کمتری در آزمون های حافظه کلامی و سرعت پردازش کسب کردند.
این مطالعه نشان می دهد مشکلات مالی و فقر در سنین جوانی و میانسالی، سبب پیری زودرس مغز می شود.
نتایج این تحقیقات در نشریه آمریکایی Preventive Medicine منتشر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر