jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۹۴۹۵۹۴   ۰۵ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۴:۵۴

شبکه رادیویی سلامت امروز در برنامه های خود به موضوعات مختلفی همچون بازی های کودکان، بیماری های ستون فقرات، سواد ارتباطی و ... خواهد پرداخت.

دوشنبه با رادیو سلامت همراه باشید

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رادیو سلامت،«کودک من» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت روان شبکه رادیویی سلامت است که به موضوعاتی در حوزه فرزند پروری و تربیت فرزندان می‌پردازد.

در برنامه «کودک من»، روز چهارشنبه، از ساعت 16:30 به مدت 25 دقیقه با حضور دکتر مریم حلی ساز، روان شناس موضوع «آشنایی با بازی‌های مناسب بچه‌های 9 تا 12 ماهه» را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد.

گفتنی است، برنامه «کودک من»، روزهای شنبه؛ دوشنبه تا چهارشنبه هر هفته، از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

«سپهر دانش» و بیماری های جراحی ستون فقرات

شبکه رادیویی سلامت، امروز ـ پنجم مهر ماه، در برنامه «سپهر دانش» به موضوع «بررسی موردی بیماری های جراحی ستون فقرات» می پردازد.

«سپهر دانش» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی رادیو سلامت است که روز دوشنبه، از ساعت22:05 به مدت 105 دقیقه با کارشناسی دکتر فرشاد نیکویی، فوق تخصص جراحی ستون فقرات به موضوع «بررسی موردی بیماری جراحی ستون فقرات»می پردازد.

این برنامه رادیویی شامل بخش‌های گوناگونی نظیر شرح حال و معاینه بالینی، معرفی دستاوردهای علمی مراکز دانشگاهی و گزارش شبانه از بیمارستان ها و... است.

گفتنی است، شنوندگان با ارسال پیامک به شماره 30000102 و تماس با شماره 22021954 به سوالات مطرح شده در برنامه پاسخ می دهند و گاهی نیز با ارسال دلنوشته های پیامکی خود با این برنامه ارتباط برقرار می کنند.

علل شایع خونریزی های نامنظم در زنان

برنامه «مجله پزشکی» شبکه رادیویی سلامت، امروز ـ پنجم مهر ماه، موضوع «علل شایع خونریزی های نامنظم در زنان» را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

برنامه «مجله پزشکی» که کاری از گروه بهداشت و تندرستی رادیو سلامت است، روز دوشنبه، از ساعت 15:00به مدت 60 دقیقه با حضور دکتر فرح فرزانه، متخصص زنان و زایمان به این پرسش که «علل شایع خونریزی های نامنظم در زنان» پاسخ می دهد.

گفتنی است، به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و آگاهی از راه‌های پیشگیری از بیماری‌ها، برنامه «مجله پزشکی» هر روز به یکی از موضوع‌های حوزه سلامت اختصاص دارد.

سواد از نوعِ ارتباطی

مقوله «چند ضلعی سواد؛ سواد از نوعِ ارتباطی»، امروز ـ پنجم مهر ماه، در برنامه «به رنگ زندگی» شبکه رادیویی سلامت مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

«به رنگ زندگی» یک مجله عصرگاهی از گروه بهداشت روان رادیو سلامت است که می کوشد تا مخاطبان را با نقش و کارکرد مولفه‌های هوش معنوی در سلامت روان آشنا کند.

این برنامه عصرگاهی، روز دوشنبه، با حضور محسن منصوبی فر، روانشناس از ساعت 17 به مدت 100 دقیقه به این پرسش که «آشنایی با انواعِ سواد و ارتباط آن با سلامت روان» پاسخ می دهد.

برنامه «به رنگ زندگی» از بخش های متعدد و متنوعی همچون روزنگار انقلاب، تغذیه سالم، ایمنی در محیط کار تشکیل شده است.

یادرآور می شود، برنامه «به رنگ زندگی»، به صورت یک هفته در میان، به همت برنامه سازان «گروه خانواده» و «گروه بهداشت روان»شبکه رادیویی سلامت بر روی موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

«سایبان آرامش» و اختلال شخصیت وابسته

در برنامه «سایبان آرامش» شبکه رادیویی سلامت، «اختلال شخصیت وابسته»، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

برنامه «سایبان آرامش» با هدف آموزش و پیشگیری از اختلالات روان،‌ اضطراب و استرس، ‌اختلال شخصیت است که این برنامه روز دوشنبه با حضور دکتر ابراهیمی مقدم، روانشناس به موضوع «آشنایی با نشانه‌های اختلال شخصیت وابسته و تاثیر آن بر ارتباط موثر زن و شوهر» می پردازد.

یادآور می شود، «سایبان آرامش» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت روان شبکه رادیویی سلامت است که از شنبه تا چهارشنبه، ساعت 14:05 به مدت 45 دقیقه، از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم مخاطبان صدای سلامت می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر