jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۹۴۵۲۱۱   ۲۴ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۰:۴۱

دادستان گرگان در تشریح آخرین وضعیت پرونده فوت دختر 6 ساله گرگانی دربیمارستان طالقانی گفت: نظریه کارشناسی هیئت بدوی نظام پزشکی در رابطه با فوت این دختر صادر شده و براساس آن جراح تبرئه و دیگر عوامل کادردرمانی بیمارستان مقصرشناخته شده اند و تحت تعقیب قضایی قراردارند.

نظریه نظام پزشکی درباره فوت الینای 6 ساله اعلام شد/احراز قصور کادر درمان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از میزان ، حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حقی در تشریح آخرین وضعیت پرونده فوت الینا دختر 6 ساله گرگانی در بیمارستان طالقانی اظهارکرد: نظریه کارشناسی هیئت بدوی نظام پزشکی در رابطه با فوت این دختر 6 ساله صادر شده و براساس آن جراح تبرئه و کادر درمان بیمارستان مقصرشناخته شده و تحت تعقیب قضایی قراردارند.

وی گفت: پس از شکایت پدر این دختر علیه کادر درمانی و بیمارستانی طالقانی گرگان، پرونده ارجاعی از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان به شعبه بازپرسی ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب گرگان واصل شد و به اتهام سهل انگاری در امر پزشکی مورد رسیدگی قرار گرفت.

دادستان گرگان اضافه کرد: بیمار در این بیمارستان توسط متخصص جراح گوش و حلق و بینی، مورد عمل جراحی لوزه قرار گرفت که بنابر اظهارات شاکی و بدلیل سهل انگاری کادر درمانی درحین عمل، سینوس بیمار پاره و متعاقب آن مرگ مغزی و در نهایت فوت شد.

وی تصریح کرد: محتویات پرونده، مدارک و سوابق مربوطه و نظریه کمیسیون پزشکی قانونی استان گلستان و نظریه کارشناسان هیئت بدوی، پس از چندین مرحله و مصاحبه‌های متعدد با کلیه عوامل درگیردر پرونده به طور جداگانه توسط هیئت کارشناسی تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.

حقی افزود: براساس نظر این هیئت و سایر قراین و مدارک موجود در پرونده قصوری متوجه جراح مربوطه نیست و رای بر برائت دکتر جراح صادر شده است و قصور بقیه کادردرمانی و پرستاری محرز است.

الینا کودک ۶ ساله گرگانی چندی قبل برای جراحی لوزه در بیمارستان تخصصی کودکان طالقانی گرگان بستری شد ولی پس از عمل به هوش نیامد.

این دختر شش ساله پس از عمل لوزه، دچار آمفیزم زیر جلدی می‌شود که پس از بروز این عارضه، وی مجدد به اتاق عمل برده می‌شود و در پی آی سی یو، مراقبت‌های لازم برای وی انجام می شود. در این شرایط نیز تمام اقدامات لازم برای وی انجام و جهت تخلیه هوا از ریه موارد درمانی لازم برای وی صورت می‌گیرد. با وجود این اقدامات، ساعت پنج صبح وی دچار "ارست" شده و عملیات احیا و دیگر اقدامات برای وی انجام شد اما متاسفانه الینا دچار مرگ مغزی شد و فوت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بیمار
-
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
متاسفانه در برخی پزشكان پول جای خودشو با وجدان عوض كرده.
۰
۰
من
-
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
آخی
۰
۰
مهدی
-
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
جالب اینه كه همه مقصرن غیر از جراح
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
اقا مهدی شما كوتاه بیا
۰
۰
نظر
-
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
این هم دیگه خیلی واضح بوده نتونستند به مریضی دیگه ای ربطش بدن مجبور شدن واقعیت رو بگن . وگرنه اگر یه جایی ابهام داشت البته برای مردم یعنی یه جوری میشد ماس مالیش كنند واقعیت رو نمی گفتند . مثثلا سنش بالا نبوده كه بگن خوب عوارض سن بالاست یا غیره
۰
۰
احمد
-
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
جالبه كه جراحان عزیز اجازه كشتن مردم را دارند و مقصر نیستند. و البته دوستان عزیز در نظام پزشكی كه همان دوستان و همگی پزشك هستند در هیچ موردی خودشان را مقصر نمیدانند. به همین دلیل پزشكان خود را بالاتر از مردم دانسته و به خود اجازه انجام هر كاری و بدون هیچ عواقبی را میدهند و كادر زحمت كش درمانی با حقوق های ناچیز را محكوم میكنند. واقعا شرم آور است
۰
۰
....
United Arab Emirates
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
دیگه آدم جرات نداره حتی برای یه جراحی ساده لوزه بره بیمارستان واقعا متاسفم جون مردم بازیچه شده
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها