jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۹۴۳۴   ۱۰ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بهترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلیس که کاپیتان این تیم نیز است، با وجود آن‌که در یورو 2016 عملکرد چندان خوبی از خود ارائه نداد، ولی همچنان مورد حمایت الردایس قرار دارد.

سم الردایس سرمربی تیم ملی انگلیس درباره ادامه حضور و کاپیتانی وین رونی در تیم ملی این کشور گفت: آسان‌ترین تصمیم ممکن برای من از زمان حضور در تیم ملی انگلیس به عنوان سرمربی این بود که کاپیتانی وین رونی ادامه پیدا کند. من رونی را بخوبی می‌شناسم و با او صحبت کردم. او کاپیتان بزرگی برای تیم ملی است.

وین رونی در 17 سالگی اولین حضور خود را در تیم ملی انگلیس تجربه کرد و تبدیل به جوان‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال انگلیس شد. این بازیکن از آن زمان تاکنون 115 بار برای تیم ملی انگلیس به میدان رفته و موفق شده است 53 گل به ثمر برساند و بر مبنای این رکورد، رونی به برترین گلزن تاریخ فوتبال انگلیس نیز تبدیل شد. رونی در بازی بعدی با تیم ملی انگلیس، بازی شماره 116 خود را تجربه خواهد کرد و بالاتر از دیوید بکام قرار خواهد گرفت. رونی برای شکستن رکورد تعداد بازی پیتر شیلتون در تیم ملی انگلیس نیز به 10 بازی دیگر نیاز دارد.

وین رونی بعد از مدت‌ها این فصل در پست پشت مهاجم در یونایتد به بازی گرفته شد و عملکرد خوبی در 3 بازی نخست تیمش داشته و توانسته با یک گل و یک پاس گل عملکرد خوبی داشته باشد. با این حال نظرات در مورد این بازیکن متفاوت است. درست در روزهایی که سم الردایس حمایت خود را از رونی اعلام کرد آلن شیرر یکی از مهاجمان گلزن تاریخ فوتبال انگلیس به رونی توصیه کرد که از تیم ملی این کشور خداحافظی کند.

او درباره این موضوع گفت: وقتش رسیده که رونی از بازی‌های ملی خداحافظی کند. او اکنون 30 سال دارد و کاپیتان تیم باشگاهی و ملی است. بازی در این شرایط با توجه به برآورده کردن خواسته‌ها، برایش پیوسته سخت‌تر از قبل خواهد شد. ترکیب منچستریونایتد بسیار پرقدرت است و رونی برای این که در این تیم حضور داشته باشد، نیاز دارد تا بهترین خود را به نمایش بگذارد. وقت آن رسیده که رونی کمی خودخواه باشد و به آینده خود فکر کند. متاسفم که این را می‌گویم، اما وین رونی باید به فکر بازنشستگی از بازی‌های ملی باشد.

شیرر اعتقاد دارد که بازنشستگی‌اش بعد از یورو 2000 کمک کرد تا در 35 سالگی نیز برای نیوکاسل یونایتد به میدان برود و تا مدت‌ها در لیگ برتر عملکرد خوبی برای تیمش داشته باشد. وین رونی در یورو 2016 در بازی برابر ایسلند تنها گل تیم ملی کشورش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند ولی در طول برگزاری این رقابت‌ها فروغ چندانی نداشت.

از منچستریونایتد غیر از وین رونی، کریس اسمالینگ و لوک شاو نیز به تیم ملی انگلیس دعوت شدند و مارکوس راشفورد به تیم زیر 21 ساله‌های انگلیس دعوت شده تا برای تیم جوان‌تر انگلیس به میدان برود. انگلیس این هفته باید در اولین دیدار خود در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه برابر اسلواکی به میدان برود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر