jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۹۳۳۹۹۰   ۲۷ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۴۹

حکم قصاص مردی انتقامجو که دو سال قبل در اقدامی جنون‌آمیز همسر سابقش را در یکی از خیابان‌های اصلی گرگان هدف ضربات مرگبار چاقو قرار داد در دیوانعالی کشور اعلام شد. در آن زمان از این جنایت به عنوان جنایت سعادت‌آباد دو نام می‌بردند.

قتل همسر با چوبه دار گره خورد

به گزارش جام جم آنلاین ، مرد جوان به دلیل بددلی و شکی که به همسر سابق خود داشت، با چاقو او را در یکی از خیابان‌های اصلی گرگان مورد ضرب و جرح قرار داد.

زن که 19سال بیشتر نداشت به دلیل شدت جراحات و خونریزی شدید جان باخت. این جنایت تلخ از دو سال قبل تاکنون بازتاب گسترده‌ای در بین مردم گرگان داشت و مقامات قضایی از رسیدگی خارج از نوبت به این پرونده خبر دادند.

روز حادثه از دید شاهدان

روز حادثه در چهارراه تابلو گرگان، رهگذران شاهد قتل هولناک یک زن جوان 19 ساله بودند که توسط مرد جوانی با ضربات چاقو به قتل رسید. آنها روایت‌هایی از این جنایت دارند.

مرتضی 32 ساله یکی از کسبه محل وقوع حادثه که شاهد ماجرا بود درباره این حادثه اظهار کرد: حدود ساعت 8 و 35 دقیقه صبح، کنار خیابان در حال گفت‌وگو با یکی از دوستانم بودم که ناگهان متوجه شدم زنی جوان در حال دویدن و فرار از دست مرد جوانی است که آن مرد نیز با چاقوی در دستش به دنبالش است.

وی اضافه کرد: در مدت زمان کوتاهی که زن جوان از خیابان عبور کرد و دوباره برای فرار از دست آن مرد می‎خواست عرض خیابان را بدود، در بین خودروها تعادلش را از دست داده و مرد جوان نیز با چاقویی که در دست داشت ضرباتی از پشت بر بدن آن زن زد و بلافاصله از محل متواری شد. این اتفاق در کمتر از 20 ثانیه روی داد و پس از فرار آن مرد، مردم بلافاصله وی را در کوچه‎های پایین‎تر دستگیر کرده و موضوع را به پلیس 110 و اورژانس 115 اطلاع دادند.

جواد یکی دیگر از شاهدان اظهار کرد: افرادی که در صحنه بودند بسیار تلاش کردند با نگه داشتن محل جراحت جلوی خونریزی را بگیرند، اما تعداد ضربات چاقو به قدری شدید و زیاد بود که خون بسیار زیادی کف خیابان را پر کرده بود.

ماموران پلیس وارد عمل شدند

محمدرضا اکبری، رئیس وقت پلیس آگاهی استان گلستان نخستین مقامی بود که در این باره به اطلاع‌رسانی پرداخت و گفت: با گزارش این درگیری به ما، ماموران بلافاصله در صحنه حاضر شدند و هنگام رسیدن به صحنه جرم مشاهده کردند که شهروندان این فرد را دستگیر و تحویل مأموران دادند.

وی اضافه کرد: متهم پویا 23 ساله نیز برای بررسی زوایای مختلف موضوع و تکمیل شدن پرونده به پلیس آگاهی منتقل شد و با هماهنگی‎های انجام شده با مقام قضایی بازرسی از حیاط‎های اطراف محل حادثه برای کشف آلت جرم انجام شد. مأموران در نهایت چاقوی مورد نظر را در حیاط یکی از خانه‌های اطراف محل وقوع جرم کشف کردند.

اظهارات متفاوت متهم

متهم در اظهارات اولیه خود به پلیس گفته بود: این خانم همسرم بوده و در خیابان او را با مردی غریبه دیدم. ابتدا با آن مرد درگیر شدم، اما همسرم برای مداخله وارد شده و به همین دلیل به او هم چاقو زدم.

اما برخلاف اظهارات متهم، ماموران در تحقیقات خود دریافتند که مقتول همسر سابق پویا بوده و چهار سال پیش با یکدیگر ازدواج کرده بودند و به دلیل اختلافات خانوادگی سه ماه قبل در دادگاه از یکدیگر جدا شدند. با بررسی‎های تکمیلی درخصوص نحوه حادثه و با بررسی تصاویر ضبط شده توسط دوربین‎های مدار بسته محل وقوع حادثه و تحقیقات میدانی ماموران مشخص شد که اظهارات متهم کذب بوده و درخصوص نحوه حادثه بسیاری از زوایای موضوع برای مأموران مشخص شد.

قصاص می‌خواهیم

در ادامه رسیدگی به این پرونده اولیای‌‌دم زن برای داماد سابق خود درخواست قصاص کردند. عموی مقتول به خبرنگاران گفته بود: «پدر و مادر فائزه چند روز بعد از کشته‌شدن دخترشان به دادسرا مراجعه و ضمن شکایت درخواست قصاص را مطرح کردند. ما همه‌چیز را به قوه‌‌ قضائیه سپرده‌ایم و منتظر هستیم قانون درباره متهم تصمیم‌گیری کند.»

وی درباره اعترافات متهم توضیح می‌دهد: «پوریا در تحقیقات گفته‌ است به فائزه شک کرده‌ و فکر می‌کرد چون او حق طلاق را گرفته پس با کسی رابطه دارد و از همان موقع می‌خواسته با مردی دیگر ازدواج کند، اما ما اطمینان داریم این ادعا درست نیست ضمن این که تحقیقات پلیس هم ثابت کرد فائزه با کسی رابطه نداشت و آن‌قدر از زندگی با پوریا خسته ‌بود که دیگر به ازدواج فکر نمی‌کرد. به فائزه تهمت زدند، روز حادثه از پژو 206 پیاده ‌شده، اما ماموران دوربین‌های مداربسته منطقه را بررسی کردند و ثابت شد این ادعا صحت ندارد و این حرف‌ها را برای خراب‌کردن خانواده ما گفته‌اند.»

سرانجام پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان گلستان ارسال شد و مرد جوان به اتهام قتل همسرش پای میز محاکمه قرار گرفت. در این جلسه اولیای دم برای قاتل تقاضای قصاص و مرد همسرکش و وکیلش از خود دفاع کردند.

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان درخصوص آخرین وضعیت این پرونده به تپش گفت: قضات دادگاه کیفری استان گلستان پس از رسیدگی به این پرونده، با توجه به اعترافات متهم، درخواست اولیای دم و محتویات پرونده وارد شور شده و این مرد را به قصاص محکوم کردند.

وی افزود: این حکم در دیوانعالی کشور تائید شده و برای استیذان و اجرا به دفتر رئیس قوه قضائیه ارسال شده است. پس از استیذان در صورتی که اولیا دم همچنان درخواست قصاص داشته باشند، حکم اجرا می‌شود.

امیرعلی حقیقت‌طلب

ضمیمه تپش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی،
مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی، مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

" آذربایجان غربی به عنوان بستری مناسب برای سرمایه گذاری، یکی از امن ترین استان های کشور است " این شاید شاه بیت سخنرانی سال های اخیر مسئولان ملی و استانی در شمال غربی ترین استان کشور باشد .

رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها