jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۹۲۹۵۴۳   ۱۷ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۴

«دورهمی» و دلایل توقف پروژه‌های آقای کارگردان

لطیفی:‌ خوشحالم که هیچ‌وقت رئیس‌جمهور نمی‌شوم!

شب گذشته، محمدحسین لطیفی با حضور در «دورهمی» از به تعویق افتادن ساخت سه اثر تلویزیونی خود گفت.

لطیفی:‌ خوشحالم که هیچ‌وقت رئیس‌جمهور نمی‌شوم!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهران مدیری این بار با بررسی موضوع «ترس»، میزبان محمدحسین لطیفی و نفیسه روشن شد.

در ابتدای این برنامه کارگران «دورهمی» با تعریفی از ترس، به برگزاری مسابقه در بین تماشاگران حاضر در استودیو پرداخت. پس از آن مدیری به گفتگو با محمد حسین لطیفی نشست.

لطیفی در ابتدا با توجه به قصه‌های متعددی که کار کرده، عنوان کرد: از ابتدا مشخص است که برخی از کارها، با توجه به بازیگران و قصه مخاطب خود را پیدا می‌کنند. اگر آن زمان فیلم‌هایی می‌ساختم که خیابان‌ها را خلوت می‌کرد، بخشی از آن به انگیزه‌ام بر‌می‌گشت. همین باعث درخشش آثار می‌شد. شاید آن موقع برای قصه‌هایم بیشتر وقت می گذاشتم.

وی درباره ژانر مورد علاقه خود برای فیلمسازی اظهار داشت: آن چیزی که خودم در فیلمسازی به آن علاقه دارم، فیلم‌هایی مثل «صاحبدلان»، «سفر سبز» و «تنهایی لیلا» است. نمی‌گویم که آدم مومنی هستم اما بیشتر دوست دارم، ایمان قرن 21 را که جوان‌ترها دنبال آن هستند، نشان بدهم.

این کارگردان تلویزیون درباره ساخت فیلم‌های نیمه کاره خود بیان کرد: برای ساخت مجموعه‌هایی مثل «مادر مادر مادر»، ابتدا بسیاری از دوستان جلو آمدند اما متاسفانه اتفاقاتی رخ داد که این کار را پیش نبریم. ساخت «از عشق آباد تا عشق آباد» و «سی و سه روز مقاومت خرمشهر» هم به لحاظ مالی و سنگینی پروژه، مدت زمان زیادی را می‌طلبد.

لطیفی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: تلویزیون کارگردان‌های خوب خودش را مثل حسن فتحی، سیروس مقدم، کمال تبریزی و حسین سهیلی زاده و دیگر جوان‌ها دارد.

کارگردان «صاحبدلان» از ترس‌ها و دلایل ساخت مستند زندگینامه علی اکبر ولایتی گفت: من آقای ولایتی را سر پروژه «نردبان آسمان» شناختم. به خاطر علاقه شخصی‌ام به این مرد در زمانی که ایشان کاندیدا شدند، مستندی را ساختم. فقط ارادت قلبی خودم را ابراز کردم.

لطیفی در پایان، یکی از نقاشی‌ها و شعرهای دست نوشت خود را به موزه دورهمی اهدا کرد. او به عنوان کلام پایانی احساس رضایت و خوشبختی خود را اینطور توصیف کرد: من هیچ وقت نمی‌توانم رئیس‌جمهور شوم؛ چون برای من خواب مهمترین موضوع است. چه طور می‌توانم بخوابم وقتی کودکی پشت در بیمارستان نشسته و مردم در تنگنا هستند. خدا را شکر با حداقل تلاش، همیشه برکات خدا شامل حالم شده است.

مهران مدیری پس از گفتگو با کارگردان مجموعه تلویزیونی «تنهایی لیلا»، از نفیسه روشن بازیگر سینما و تلویزیون برای حضور در صحنه «دورهمی» دعوت کرد.

روشن درباره دلایل کم‌کاری این روزهایش گفت: هر آدمی برای اینکه دیده شود، تلاش می کند و توانایی های خودش را نشان می دهد. پرکاری و همه جا بودن من تا دوسال پیش به این دلیل بود. حالا با توجه به نقدهایی که در این باره به من ‌شد، دو سال است که جلوی دوربین نرفته‌ام.

وی درباره رفتار و بازخورد عصبانیت عنوان کرد: در حرفه ما عصبی شدن و بودن امری طبیعی است. من همیشه تلاش کردم، وقتی عصبی می‌شوم و یا از کسی دلخورم، آن را به خانه نیاورم.

بازیگر سریال «مثل هیچکس» بیان کرد: من آدم مغروری نیستم اما تنها جایی که غرور دارم، موقع رانندگی است که با غرور و اعتماد به نفس پشت فرمان ماشین می نشینم.

وی با اشاره به اینکه اولین دستمزد کاری‌ام را به مادرم دادم، خاطر نشان کرد: مادرم برایم خیلی مقدس است. او برای دنبال کردن این حرفه، مرا بسیار یاری کرد. هنوز هم اگر دستمزد و مبلغی را بگیرم، از آن پول برای مادرم هدیه می‌خرم.

روشن در پایان سرویس گردنبند و دستبندی خود را که هدیه‌ای از سفر مکه بود، به موزه «دورهمی» اهدا کرد.

این بازیگر درباره احساس خوشبختی خود اظهار داشت: تا وقتی خانواده خوبم و مردم مهمان نوازی مثل شما دارم، خدا را شاکرم و احساس خوشبختی می کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها