Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۹۲۸۷۳۳ ۱۴ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۶:۱۵

جنایتکار را شناسایی کنید

قتل پیرمرد حین فرار از محل سرقت

۵

فردی جنایتکار پس از سرقت از یک ساختمان نیمه کاره در درگیری با پیرمردی 76 ساله وی را به قتل رساند و متواری شد.

قتل پیرمرد حین فرار از محل سرقت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 16:00، دهم اسفند ماه سال گذشته، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منجر به جنایت در خیابان ابوذر – 12 متری جنوبی شهید شهسوار حقیقی به کلانتری 161 ابوذر اعلام شد .

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که پیرمردی 76 ساله بنام حبیب در حین درگیری با سرنشین یک دستگاه خودرو پراید که اقدام به سرقت از یک ساختمان نیمه ساز کرده بود، به قتل رسیده است.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاهدان صحنه جنایت

با شناسایی تعدادی از شاهدان صحنه ی فرار سارق از محل سرقت که در حین فرار باعث مرگ مقتول شده بود ، تحقیقات از این افراد در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

شاهدان در اظهاراتی عنوان داشتند که مقتول با اطلاع از سرقت یک دستگاه «فرزسنگ» توسط فردی ناشناس از داخل یک ساختمان نیمه ساز، اقدام به تعقیب سارق نموده و سارق پس از ارتکاب سرقت و خروج از ساختمان، سوار یک دستگاه خودرو پراید سواری شده و اقدام به فرار می نماید که در این زمان مقتول از پنجره ی سمت شاگرد راننده آویزان می شود.

بنا براظهارات شاهدان صحنه جنایت ، سارق با انجام حرکات مارپیچ و ایجاد تصادف عمدی با تعدادی از خودروهای پارک شده در محل باعث ایراد صدمات شدید و نهایتا رها شدنِ مقتول از خودرو و برخورد شدید وی با زمین از ناحیه سر و مرگ وی می شود و بلافاصله پس از آن نیز به سرعت از محل متواری می گردد.

تحقیقات پلیسی

با شناسایی خودرو پراید سواری به شماره انتظامی مشخص، کارآگاهان به محل سکونت صاحب خودرو در منطقه خانی آباد – 20 متری میعاد مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که خودرو پراید مذکور در هشتم اسفند ماه یعنی دو روز قبل از وقوع جنایت ، از مقابل منزل صاحب خودرو سرقت شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی دقیق دوربین های مداربسته آمده بدست آمده از محل وقوع سرقت خودرو و همچنین بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از شاهدان صحنه جنایت، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر فردی حدودا 40 ساله با شلوار جین آبی و لباس مشکی شدند که پس از سرقت پراید اقدام به سرقت منجر به جنایت از ساختمان نیمه ساز کرده است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی و به جهت شناسایی و دستگیری متهم پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر بدست آمده از این شخص از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر متهم پرونده شده و اطلاعاتی در خصوص هویت، مخفیگاه و یا محل های تردد این شخص دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 51055429 در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
افقمی
-
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
بخاطر یك سنگ فرز كدام آدم عاقلی خودش را آویزان ماشین دزد میكند چقدر ما به مال دنیا چسبیدیم ولش كن نهایت 500هزار قیمت دارد اگر بوش باشد وگرنه 100هزار سن وسالی ازت گذشته مرحوم عزیز
۰
۰
علی نژاد
-
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۵
آنوقت حتما انتظار داری پلیس از جون خودش بگذره واسه ما
پس با این حساب با این یك دو تومانی كه پلیس ها میگیرن دیگه ارزش نداره دنبال دزدها برن
من كه با دزدی كه هزار تومن هم ازم بدزده همین كارو میكردم
روحش شاد
ناشناس
-
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۵
پس لطف كن خودت را بخاطر هزار تومان بكش
۰
۰
علی نژاد
-
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
محله ایی كه امثال شما باشن بهشت دزدهاست ، دزدی كه برای مال دیگران از جونش میگذره من چرا برای دسترنج خودم از جونم نگذرم
ایران
-
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
پس عكسش كووووووووووو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر