احتمال وقوع سیلاب در استان‌‌های مازندران و گلستان‌

دمای هوا در اهواز فردا به ۵۰ درجه می‌رسد

سازمان هواشناسی هشدار داد: گردوخاک برای سه استان

استان های شمالی سیلابی می شوند

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای نسبت به سیلابی شدن استانهای شمالی اخطار داد.
کد خبر: ۹۲۶۶۵۵
استان های شمالی سیلابی می شوند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری ها، طی اخطاریه سازمان هواشناسی کشور با توجه به اینکه از ابتدای بعدازظهر روز جمعه تا اوایل شب در استان های مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی وقوع رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود، در برخی ساعات به سبب شدت قابل ملاحظه رگبار باران، امکان وقوع سیلابی شدن مسیلها و رودخانه و آب گرفتگی برخی از معابر عمومی وجود دارد.

این اطلاعیه افزود: در استان های نیمه جنوبی کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق استان فارس در بعدازظهر و اوایل شب روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه به سبب رگبار و رعدوبرق آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها و وقوع صاعقه پیش بینی می شود.

سازمات هواشناسی بر این اساس توصیه کرد برای جلوگیری از خسارت های احتمالی، تمهیدات لازم در استان های یاد شده به کار گرفته شود.

پیش‌بینی گرد و غبار در زابل، سمنان، اصفهان و قم

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی گرد و غبار برای استان‌های سمنان، اصفهان و قم طی سه روز آینده، نسبت به وقوع سیلاب و صاعقه در برخی استان‌ها هشدار داد.

احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده برای سواحل دریای خزر ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و اردبیل و شمال شرقی کشور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی اظهار کرد: طی این مدت در مناطقی از سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و شرق فارس نیز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شدت بارش روز پنجشنبه 7 مرداد در استان گیلان، سیستان و بلوچستان، کرمان و روز جمعه 8 مرداد در گیلان، شرق مازندران، گلستان، شمال خراسان رضوی و شمال استان سمنان است، افزود: شدت بارش روز شنبه 9 مرداد در استان سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان صورت می‌گیرد.

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد که باعث ایجاد گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا می‌شود. همچنین طی سه روز آینده در برخی ساعات به ویژه در بعدازظهرها و اوایل شب وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک در جنوب سمنان، شمال اصفهان و استان قم دور از انتظار نیست.

وی در ادامه افزود: طی سه روز آینده دریای عمان مواج است. روزهای جمعه و شنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

وقوع سیلاب و صاعقه در برخی استان‌ها

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اطلاعیه اخیر این سازمان گفت: با توجه به اینکه از ابتدای بعدازظهر روز جمعه تا اوایل شب در استان‌های مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی وقوع رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود در برخی ساعات به سبب شدت قابل ملاحظه رگبار باران امکان وقوع سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و آب گرفتگی برخی از معابر عمومی وجود دارد.

وی اظهار کرد: در استان‌های نیمه جنوبی کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب پنج‌شنبه، جمعه و شنبه به سبب رگبار و رعد و برق، آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و وقوع صاعقه پیش‌بینی می‌شود از این رو توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم در استان‌های مذکور به کار گرفته شود.

وظیفه در پایان با اشاره به وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در روز جمعه 8 مرداد، کمی ابری تا قسمتی ابری، در بعدازظهر وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 36 و 24 درجه سانتیگراد و در روز شنبه 9 مرداد، صاف تا کمی ابری با حداکثر و حداقل دمای 35 و 25 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، وضعیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش فارس، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهرن، هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد.

براین اساس امروز ذرات کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 102 قرار گرفته که این عدد نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

به سالمندان،خانم‌های باردار، کودکان و افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و ریوی هستند توصیه می‌شود که در فضای باز حضور نداشته باشند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها