بررسی سامانه انتشار فیش حقوقی مدیران درگفتگوی جام جم آنلاین با نماینده مجلس:

دولت در شفاف سازی مالی خود" همکاری نمی کند"!

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از برگزاری 10 جلسه کارشناسی با دستگاه‌های ذی‌ربط درخصوص پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران دولتی خبر داد و گفت: بیشتر مدیران خاطی شناسایی و برای پیگیری و استرداد بیت‌المال به دولت معرفی شدند.
کد خبر: ۹۲۳۵۶۵
دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی شناسایی شدند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، بهرام پارسایی درخصوص مطرح شدن بحث فیش‌ های حقوقی در کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: کمیسیون با حضور نمایندگان سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کل کشور حدود 10 جلسه برگزار کرد.

وی افزود: در نهایت جمع بندی کمیسیون این بود که بخشی از وظایفی که برعهده نهادهای نظارتی مانند دیوان محاسبات و سازمان بازرسی بوده انجام شده است و بیشتر افراد شناسایی شده‌اند و دولت نیز با معرفی برخی از این مدیران در راستای شفاف‌سازی موضوع پیشقدم شده است.

پارسایی اضافه کرد: در این راستا برخی از مدیران برکنار شده و برخی نیز استعفا کرده‌اند.

وی تاکید کرد: تقریباً همه این مدیران شناسایی شده‌اند و برخوردهای لازم که بخشی از آن برگرداندن سرمایه به خزانه بود انجام گرفته است.

پارسایی تصریح کرد: تعداد مدیران سوءاستفاده‌کننده در آن حد نگران کننده نیست و تعداد آنها محدود است.

وی در ادامه با اشاره به پرونده‌های در دست بررسی در کمیسیون اصل 90 گفت: با توجه به باقی ماندن 1500 پرونده بلاتکلیف از کمیسیون اصل 90 مجلس نهم، تنها 350 پرونده مرتبط با موضوعاتی است که در جامعه از حساسیت بالایی برخوردار هستند و قابلیت بررسی در این کمیسیون را دارند.

پارسایی اضافه کرد : سایر پرونده ها، پرونده های خردی هستند که ارتباطی با کمیسیون اصل 90 ندارند و باید در مکان های دیگری همچون محاکم قضایی رسیدگی شوند.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته های تخصصی در این کمیسیون گفت: کمیته‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، قضایی و کمیته ویژه مجلس، از جمله کمیته هایی هستند که به ترتیب اولویت و به سرعت، این پرونده ها را مورد بررسی قرار خواهند داد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 در ادامه با اشاره به موضوع این 350 پرونده، گفت: با توجه به اینکه وظیفه کمیسیون اصل 90 نظارت بر طرز کار قوای سه گانه است، بیشتر این پرونده ها مرتبط با انحرافات قوای سه گانه و مسائل مربوط به انحرافات اقتصادی و مالی است.

بعید است پرونده ای گم شود؛ شاکی که گم نشده

سخنگوی کمیسیون اصل 90 درخصوص اظهارات مطرح شده در مورد 17 پرونده مفقود شده دولت قبل در کمیسیون اصل 90 گفت: ممکن است پرونده هایی پیگیری نشده باشد و یا اینکه از دستور کار خارج شده باشد اما بعید می دانم که پرونده ای در کمیسیون گم شود.

پارسایی افزود: اگر پرونده ای نیز گم شده و یا به هر دلیلی رسیدگی نشده باشد، با پیگیری مجدد شاکیان قابل بررسی و پیگیری است.

وی در ادامه در خصوص دستور کار جلسه بعدی کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: جلسه بعدی کمیسیون پس از تعطیلات مجلس خواهد بود که البته در صورت مطرح شدن موارد فوق العاده مانند فیش های حقوقی، کمیسیون می تواند در تعطیلات نیز با تشکیل جلسات به چنین موضوعاتی رسیدگی کند.

پارسایی افزود: موضوع جلسه بعدی بر اساس اولویت بندی، رسیدگی به پرونده های باقیمانده از کمیسیون اصل 90 مجلس نهم خواهد بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
جانبازو بازنشسته
-
۰۰:۳۰ - ۳۰ تير ۱۳۹۵
۰
۰
خوش به حال ما رزمندگان قدیمی كه عمر ما را چگونه نثار این مملكت كردیم و سلامتی و اسایش خود را فدای این آب خاك كردیم و حالا آقایان در راس قرار گرفته اند و ییت المال را بین خود و خانواده و اطرافیان و مدیران خود تقسیم می كنند
یوسف
-
۰۴:۱۸ - ۳۰ تير ۱۳۹۵
۰
۰
در كودكی وقتی بزرگترها مثال میز دند میگفتند پیراهن عثمان.حقیقتش هنوزهم نمیدانم ماجرا چه بوده واهمیتی هم برایم ندارد همیشه در طول تاریخ پیراهنهای دیگری بوده كه پاره بشود.ولی این ماجرای فیش های حقوقی را علم كرده اندمثل پیراهن عثمان.چرا باین زودی ماجرای گم وگور شدن 700000000000دلار بدست فراموشی سپرده شد .اینجاست كه عمق ساده لوحی وخوش خیالی وتوانائی مان در فریب خودمان پدیدار میشود.
رحیمی
-
۰۸:۱۰ - ۳۰ تير ۱۳۹۵
۰
۰
وقتی كه گزارش كامل آن در اختیار مردم قرار گرفت و ریشه این همه حقوق های نجومی مشخص گردید! میشه گفت شناسایی شدند!
كارمند قراردادی
-
۰۸:۲۴ - ۳۰ تير ۱۳۹۵
۰
۰
لطفا به فكر كارمندانی كه حقوقشان زیر فقر است هم باشید... كمرمان از فشار گرونی خم شوده شرمنده خانواده مان هستیم .
شاهین
-
۱۱:۲۱ - ۳۰ تير ۱۳۹۵
۰
۰
خداكند كه به نحو احسن این رسیدگی ها انجام شود .اما اگر واقعا قصد روشنگری دارند كل دریافتی ها و درامد های افرادی مثل ،جناب آقای جهانگیری -آقای نهاوندیان و آقای نوبخت را مشخص كنند و اعلام كنند،همه درامد آنها را نه فقط فیش حقوقی ساختگی شان را.كل درآمد آنها را گزارش كنند.

نیازمندی ها