با ابلاغ تصویب نامه هیأت وزیران در مورد ضریب حقوق کارمندان

حداکثر حقوق کارمندان دولت تعیین شد

حداقل حقوق شاغلین موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین بند(۵) این تصویب نامه به میزان نه میلیون ریال وحداکثر ۷ برابر این رقم تعیین شد.
کد خبر: ۹۱۳۰۷۱
حداکثر حقوق کارمندان دولت تعیین شد

به گزارش جام جم آنلاین ، تصویب نامه هیأت وزیران در مورد ضریب حقوق کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و بازنشستگان در سال 95 توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

هیأت وزیران در جلسه 9-3-1395 به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد اصل یکصدو سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری- مصوب 1386- و بند (الف) ماده (50) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران – مصوب 1389- تصویب کرد:

1. ضریب حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات به میزان 21949 ریال تعیین می شود.

2. ضریب حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت – مصوب 1370- (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست های سیاسی وزارت امورخارجه) به میزان هزار و پانصد و چهل و یک ریال تعیین می شود.

3. سقف افزایش حقوق کارکنان موسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و موسسات عمومی غیر دولتی، بانک های دولتی، بیمه ها و شرکت های دولتی، دوازده درصدتعیین می شود.

تبصره- رعایت مفاد مواد (75) و (84) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2)- مصوب 1393- الزامی است.

4. حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین موضوع ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین بند(5) این تصویب نامه به میزان 9 میلیون ریال وحداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می شود.

5. حداقل حقوق و فوق العاده شغل کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت به میزان شش میلیون ریال و حداکثر هفت برابر حداقل مذکور در این بند تعیین می شود.

6. حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران ومشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق های وابسته به دستگاه های اجرایی به میزان 9 میلیون ریال و حداکثر حقوق آنان نیز هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین می شود.

تبصره- اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و وزارت اطلاعات و دیوان محاسبات کشور و کارمندان سیاسی و شاغل در پست های سیاسی وزارت امور خارجه از شمول حداکثر این بند مستثنی می باشند.

7. حقوق بازنشستگان ، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح ، تا سقف پانزده میلیون ریال تا بیست درصد با کاهش نیم درصد به ازای هر پانصد هزار ریال و مازاد بر پانزده میلیون ریال، دوازده درصد نسبت به سال 1394 افزایش می یابد.

منبع:ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
سعید
-
۲۳:۲۶ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۵
۰
۰
مشكل دریافت حقوق چند ده میلیونی صاحب نفوذان دولتی حقوق نیست، بلكه دریافتی آنهاست و به این معنی كه حقوق متناسب است احتمالا اما از راه در رو های دیگر استفاده میشودمثلا مدیری كه عضو چند كمیسیون است و در ماه 5 ساعت هم وحتی كمتر هم فعالیت ندارد و چندین میلیون بابت آن میگیرد حالا اگر كمیسیونها تعداد داشته باشند خدا بدهد بركت! بعلاوه حق جلسات كذایی ماموریت با امكانات ویژه و حق الزحمه انچنانی و.. اینها مواردی است كه افراد بصورت نان بهم قرض دادن عمل میكنندو در مقابل خودشان هم منتفع میگردند!یك دور باطل ظالمانه برای ملت و شیرین برای خودشان. ناگفته نماند همه حق جلسات یا عضویت در كمیسیونها اگر عادلانه باشد جزو موارد بالا محسوب نمیشوند بلكه دستمزد عادی تلقی میشوند.این مهم به عزم واقعی دولتمردان برای ایجاد عدالت برمیگردد.
اسدی _ یك بزنشسته
-
۰۰:۴۳ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۵
با سلام منه بیسواد این را میدانم ولی آیا دولتمردان از این موارد بی اطلاعند وتازه این موارد را كشف كرده اند؟انها مردم را چه فرض كرد ه اند؟
محمد از ارومیه
-
۰۲:۱۳ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۵
۰
۰
كارها با حرف درست شدنی نیست چراكه از ازل خشت اول كجه...چونكه اقایون مدیران دیگر نمیتونند با حقوق 1/5 الی 2/5 میلیونی یه نفر بازنشسته ی استاد و پیشكسوت زندگی بكنند...
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها