رادیو ایران با ویژه برنامه های «همیشه با امام»، «پا به پای آفتاب»، «مستند سر دلبران» سالروز وفات پیر جماران را گرامی می دارد.
کد خبر: ۹۰۹۸۸۴
رادیو ایران و سالروز  رحلت حضرت امام خمینی (ه)

به گزارش جام جم سیما به نقل از شبکه رادیویی ایران، «همیشه با امام»برنامه ای از گروه جامعه رادیو ایران است که از ساعت 9:45 تا 13روز جمعه 14 خرداد به تهیه کنندگی حسین نافذ عارفی با موضوع «میثاق با امام، تجدید بیعت با رهبری» از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

در این برنامه دکتر مهدی حمزه پور استاد دانشگاه در باره اصول هفت گانه ای که مقام معظم رهبری در باره امام خمینی فرمودند، صحبت می کند.

مهندس حسین شیخ الاسلام کارشناس ارشد مسائل بین الملل و مشاور رئیس مجلس در باره اندیشه های امام در باره مقاومت مقابل استکبار و دکتر محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه در باره جلوگیری از تحریف اندیشه های امام خمینی قدس سره صحبت می کنند.

«همیشه با امام» با گویندگی حسین خداداد بیگی ونویسندگی نفیسه لطیفی و گزارشگری عباس سنجری و مهدیه پهلوانی از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

حضور سفیر سابق ایران در ایتالیا در رادیو ایران

«سردلبران» مستند گروه جامعه با موضوع «امام خمینی از نگاه دیگران» است که دکتر محمد حسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در ایتالیا در باره آن صحبت می کند.

صحبت های دکتر کوشکی استاد دانشگاه وحجت الاسلام والمسلمین دکتر حسی زکریایی محقق و پژوهشگر از دیگر بخش های این مستند رادیویی با موضوع امام خمینی (ه) است که ساعت 15:45 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

گفتگو با حداد عادل در «پابه پای آفتاب»

«پا به پای آفتاب» عنوان ویژه برنامه ایست از گروه تاریخ و دفاع مقدس رادیو ایران که به روایت ابعادی از شخصیت امام خمینی(ره) به عنوان رهبری جهانی خواهد پرداخت.

این برنامه که عصر جمعه 14 خرداد ویژه سالگرد رحلت امام خمینی روی آنتن رادیو ایران میرود به بررسی ویژگی های امام خمینی به عنوان رهبری ماندگار و همچنین بررسی تفاوت های رهبری در ایران با دیگر کشورهای جهان می پردازد.

در بخشی از این برنامه سید رحیم میریان از خادمان امام خمینی به عنوان مهمان حضوری به روایت خاطرات و دیده های خود از ایشان می پردازد.

دکتر سهیل اسعد، اندیشمند آرژانتینی مسلمان شده، مبلغ و محقق در زمینه فلسفه و عرفان اسلامی و دکتر غلامعلی حداد عادل از دیگر مهمانان این برنامه اند.

سهیل اسعد از تاثر امام به عنوان یک چهره جهانی که نگاه نوین و جامعی به دین داشت صحبت می کند و حداد عادل از علل ماندگاری امام بعداز 27 سال در ذهن و یاد جهان، ویژگی های شاخص و منحصر به فرد رهبری در ایران و جایگاه ویژه رهبری در ایران در سطح جهان می گوید.

«پا به پای آفتاب» ساعت 17 تا 18 جمعه 14خرداد به تهیه کنندگی کیاناز کاوه روی آنتن رادیو ایران خواهد رفت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها