jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۹۰۶۴۵۳ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۲۰:۰۰

ریدلی اسکات فیلم ساز انگلیسی تبار سینما که علاقه و ارادت خاصی به ژانر علمی تخیلی و فیلم های فضایی دارد، با کار تازه اش «زک» دوباره به این ژانر برمی گردد.

سفر تازه اسکات به ماه

به گزارش جام جم آنلاین ، فیلم نامه اصیل این درام علمی تخیلی را اندی ویر داستان نویس معروف دنیای ادبیات نوشته است. اسکات هم با او در این کار، همکاری داشته است.

اندی ویر که نوول هایش در آمریکای شمالی بیش از 630 میلیون دلار فروش داشته اند، نویسنده کتاب علمی تخیلی «مریخی» هم هست.

ریدلی اسکات سال قبل فیلم سینمایی موفق «مریخی» را براساس داستان این کتاب ساخت. «مریخی» با بازی مت دیمون، نامزد دریافت چندیت جایزه اسکار شد.

داستان «زک» در کره ماه اتفاق می افتد و موجودات بیگانه فضایی و موضوعی مثل تله پاتی، نقش مهمی در ماجراهای هیجان انگیز آن دارند.

با این حال، هنوز اطلاعات زیادی در باره این داستان در دست نیست. گفته می شود ویر پس از پایان کار نگارش فیلم نامه، آن را به صورت یک نوول هم می نویسد.

گروه همکار ریدلی اسکات در فیلم «مریخی»، با کار تازه او نیز همکاری خواهند کرد. اما هنوز معلوم نیست مت دیمون هم به عنوان بازیگر با این محصول موفق کمپانی فوکس قرن بیستم همکاری خواهد داشت یا خیر.

نزدیکان کارگردان می گویند داستان «زک» از مضمونی تازه و بدیع برخوردار است و ژانر علمی تخیلی را وارد دنیا و فضای تازه ای خواهد کرد.

«مریخی» با هزینه تولید 108 میلیون دلاری خود، فروشی 630 میلیون دلاری در سطح جهانی کرد. سهم سینماهای آمریکای شمالی از این مبلغ،228 میلیون دلار بود.

ظاهرا به دلیل همین موفقیت بالای مالی و تحسین منتقدان سینمایی بوده که کمپانی فوکس قرن بیستم، به ریدلی اسکات چراغ سبز داده و گفته می تواند «زک» را با هزینه تولید 150 میلیون دلاری تهیه کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر