jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۹۰۴۱۴۵   ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۸:۳۰

رئیس دادگستری کل استان گلستان در خصوص پرونده الینا فروتن دختر شش ساله گرگانی که بر اثر قصور یا خطای پزشکی به کمای عمیق رفته است، گفت: دادستان گرگان به عنوان مدعی العموم وارد پرونده شده و با خاطیان در صورت عمدی و یا سهوی بودن کار مطابق قانون برخورد می شود.

ورود دادستان گرگان به پرونده الینا

به گزارش جام جم آنلاین ، هادی هاشمیان افزود: این پرونده جنبه عمومی هم دارد و حتی اگر خانواده شاکی رضایت دهد بازهم از جنبه عمومی موضوع مورد رسیدگی قضایی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برابر اطلاعات واصله پدر الینا فروتن شکایت نامه خود را تنظیم کرده اما هنوز به دادگستری ارایه نداده است لذا به دادستان گرگان ابلاغ کرده ام که همکاران دستگاه قضا، راسا وارد این مساله شوند.

رئیس دادگستری کل گلستان ادامه داد: اگر عمدی در کار پزشکی بوده که این پرونده شاکی خصوصی دارد لذا می تواند قصاص صورت گیرد و اگر مساله سهوی رخ داده باشد از لحاظ جنبه عمومی، مدعی العموم شاکی خواهد بود.

هاشمیان گفت: برای دستگاه قضایی در جریان رسیدگی به این پرونده فرقی نمی کند که پرستار، پزشک و یا رئیس بیمارستان و کادر درمانی باشند، زیرا جان یک فرد و سلامت او برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر فردی برای مداوا به پزشک و بیمارستان مراجعه می کند، انتظار است که سالم به خانه برگردد نه آن که چنین مشکلی برای فرد و یا خانواده و اطرافیان او ایجاد شود.

وی افزود: معتقدیم اگر بر فرض محال پزشک متخصص در استان نبود، می توان بیمار را به استان های دیگر جهت عمل منتقل کرد نه آن که پزشکی بخواهد این کار را انجام دهد که در روند اجرای عمل چه سهوی و یا عمدی قصوری از وی سر بزند تا باعث سلب اعتماد مردم از جامعه پزشکی شود.

هاشمیان تصریح کرد: متاسفانه در چند پرونده دیگر نیز اقدام های خوبی از سوی جامعه پزشکی استان گلستان انجام نشده است و شاهد چند مورد از این نابسامانی ها در دستگاه های پزشکی بوده ایم.

الینا فروتن، کودک 6 ساله گرگانی 10 روز پیش برای جراحی لوزه در بیمارستان تخصصی کودکان طالقانی گرگان بستری شد ولی پس از عمل به هوش نیامد.

دو روز قبل و در همین پیوند پدر الینا گفت: با وجود وضعیت نامناسب فرزندم و نگرانی خانواده هنوز پاسخ روشنی در خصوص علت و چگونگی کمای شدید و همچنین نتیجه اقدامات پزشکی به ما داده نشده است.

حسین فروتن افزود: برخی از عوامل بیمارستان اظهار می دارند رگ تنفسی فرزندم بریده شده ولی برخی دیگر از پرستاران استفاده زیاد از داروی بیهوشی را عامل اصلی کما عنوان می کنند و در این بین نمی دانم سرنوشت فرزندم به کجا خواهد انجامید.

وی تصریح کرد: آنچه بیش از وضعیت فرزندم، من و خانواده ام را آزار می دهد پاسخگو نبودن مسوولان بیمارستان است تا لااقل بدانم علت اصلی به کما رفتن فرزندم چه بوده و یا اینکه وضعیت نهایی بیمار چه خواهد شد.

فروتن که به شغل آزاد و فعالیت ساختمانی مشغول است ضریب هوشی فرزندش را 3 اعلام و خاطرنشان کرد: راضی به رضای خدا هستم و برای هر پیش آمدی آمادگی دارم اما باید شرایط به گونه ای پیش برود که این مسائل و اشتباهات برای دیگر کودکان بی گناه رخ ندهد.

در همین رهگذر گفته می شود صبح امروز پنجشنبه الینا دچار مرگ مغزی شده است و احتمال برگشت وی به زندگی بسیار ضعیف است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رونیكا
-
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
واقعا ناراحت كننده هست. نمی دونم تا كی باید شاهد این اتفاقات باشیم. امیدوارم با توكل بر خدا این فرشته كوچولو هرچه زودتر سالم به آغوش خانواده برگرده.
۰
۰
سعید
-
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
ازخدای منان خواستارشفای كامل برای الینا جان هستم وصبوریه خوانواده اش قابل ستایش...ووو تاسفی عمیق برای عمل كرد نادرست پرسنل وپزشكان آن بیمارستان واینگونه رفتارناصحیح...!!! واقعا آینده پزشكیه كشورمان چگونه است؟؟؟چه كسی دیگر اعتماد به آنها میكند؟؟؟ من خودم شخصا هرزمان كه گذرم به بیمارستان افتاد دعوایم شده بدلیل مدیریت نادرستشان...همه چیز كه فقط پول نیست دكترا.... متاسفم برایتان
۰
۰
اسدی -یك بازنشسته
-
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
باسلام دوست عزیز ضریب هوشی جهت سنجش هوش است در پزشكی میگوین سطح هوشیاری.
۰
۰
زهرا
-
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
ضمن ارزوی بهبودی برای الینای عزیز.بنظر من تا روشن شدن موضوع واعلام ان توسط مسولین زیربط باید از اظهار نظرهای عجولانه و احساسی خود داری كنیم.
۰
۰
بی طرف
-
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
كادر پزشكی گرگان مخصوصا بیمارستان پنجم آذر واقعا بی توجه و بی مسئولیت هستند
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
چی بگم ؟نه دكترونه پرستارهیچ كدوم مقصرنیستن مقصراصلی كسان دیگری هستن كه اینهاروباپارتی وبدون درس خوندن درست پزشك معرفی میكنن این ضربه هاتانسلهادركشورمون وجودداره تاریشه وجدان وانسانیت به جای پارتی ورشوه و... كاشته بشه
۰
۰
ناشناس
-
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
خداوند به پدر و مادرش صبر بده
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
ماهم به نوبه خودمان براش التماس دعا داریم ، مثل دختر من كه سه شبانه روز در حال مرگ بود و مسئولان بیمارستان پاسخگو نبودن
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
محمود ازگرگان:ایشالله به امید خدا این فرشته كوجك را شفا بده و به پدر ومادرش خداوند صبر زیاد بده و پزشك وكاركنان ...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.