jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۸۹۵ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مطالعات جدید نشان می‌دهد، ریسک سرطان کشنده پروستات در مردان بسیار تحت تاثیر جهش‌های ژنی مرتبط با سرطان پستان و تخمدان در زنان است.

به گزارش مهر، یافته‌های سه تحقیق همزمان محققان دانشگاه ایالتی نیویورک نشان می‌دهد، مردانی که در خانواده شان سابقه سرطان پستان دارند، بسیار در معرض ابتلا به سرطان پروستات در آینده قرار دارند، بخصوص اگر این سرطان‌ها مرتبط با جهش در ژن‌های سرطان پستان موسوم به BRCA1 یا BRCA2 باشد.

به گفته محققان، جهش‌های BRCA بر سایر انواع سرطان‌ها هم تاثیر می‌گذارد، چراکه معمولا این ژن‌ها پروتئین‌هایی تولید می‌کنند که موجب ترمیم DNA آسیب‌دیده و منجر به بروز سرطان می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر