jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۸۹۵ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مطالعات جدید نشان می‌دهد، ریسک سرطان کشنده پروستات در مردان بسیار تحت تاثیر جهش‌های ژنی مرتبط با سرطان پستان و تخمدان در زنان است.

به گزارش مهر، یافته‌های سه تحقیق همزمان محققان دانشگاه ایالتی نیویورک نشان می‌دهد، مردانی که در خانواده شان سابقه سرطان پستان دارند، بسیار در معرض ابتلا به سرطان پروستات در آینده قرار دارند، بخصوص اگر این سرطان‌ها مرتبط با جهش در ژن‌های سرطان پستان موسوم به BRCA1 یا BRCA2 باشد.

به گفته محققان، جهش‌های BRCA بر سایر انواع سرطان‌ها هم تاثیر می‌گذارد، چراکه معمولا این ژن‌ها پروتئین‌هایی تولید می‌کنند که موجب ترمیم DNA آسیب‌دیده و منجر به بروز سرطان می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر