jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۹۰۳۵۷۶ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۲۳:۱۶

نایب رئیس اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی گفت: چهاردهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی از ششم تا نهم مهر ماه سال ۹۵ در هرمزگان برگزار می شود.

برگزاری اجلاس تجلیل از پیرغلامان در هرمزگان

به گزارش جام جم آنلاین، محمد رحمان نظام اسلامی عصر سه شنبه در نشست ستاد هماهنگی چهاردهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی اظهار داشت: اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی از کارهای پر افتخار رسانه ملی است که طی ۱۳ سال گذشته در استان های کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: اولین تا ششمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در حسینیه جماران انجام شد و پس از آن در استان های دیگر برگزار شده است و مداحان شاخص کشور و مهمانان خارجی که در ترویج حماسه عاشورا در جهان تلاش داشته اند در این اجلاس حضور یافته اند.

نایب رئیس اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی افزود: سال گذشته این اجلاس در استان فارس و در حرم شاهچراغ برگزار شد که در مراسم اختتامیه آن پرچم حرم مطهر امام حسین (ع) به استان هرمزگان تقدیم و رسما اعلام شد اجلاس چهاردهم از ششم تا نهم مهر ماه سال ۹۵ در هرمزگان برگزار می شود.

نظام اسلامی تصریح کرد: ثبت عزاداری مردم استان های میزبان به صورت ملی توسط میراث فرهنگی و حضور مهمانان داخلی و خارجی در هر استان از جمله آثار و برکات این اجلاس در استان ها بوده است.

وی گفت: امسال با توجه به ویژگی های استان هرمزگان و عشق و ارادت ویژه مردم این استان به حضرت ابوالفضل (ع) اجلاس چهاردهم با تاکید بر ویژگی های قمر بنی هاشم و ثبت ملی عزاداری سنتی مردم هرمزگان برگزار خواهد شد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر