jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۴۰۱۸   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۷:۰۰

برای حمایت از تروریست‌های «النصره»؛

نیروهای ویژه ترکیه وارد «حلب» سوریه شدند

نیروهای ویژه ترکیه پس از اینکه از طریق «ادلب» وارد سوریه شده بودند امروز شنبه در شهر حلب مستقر شدند تا در برابر کُردهای سوریه از ترویست‌های «جبهه النصره» حمایت کنند.

نیروهای ویژه ترکیه وارد «حلب» سوریه شدند

به گزارش جام جم آنلاین، شماری از نیروهای ویژه ترکیه این بار مستقیما به حمایت از گروه تروریستی «جبهه النصره» روی آوردند.

وبگاه خبری «العهد» به نقل از منابع کُرد گزارش داد که این نیروهای ویژه وارد شهر «حلب» (شمال سوریه) شده‌ و هم اکنون در محوطه شهر «الشیخ مقصود» متمرکز شده‌اند.

به گزارش این وبگاه، نیروهای کرد در این منطقه با عناصر تکفیری النصره درگیر هستند.

برخی از منابع خبری نیز اعلام کردند، این نیروهای تُرک برای حمایت از عناصر گروه «کتائب الائتلاف» که وابسته به ریاض و آنکارا هستند وارد منطقه شیخ مقصود شده‌اند. این گردان‌ها چند ماه گذشته نیز حملات زیادی را به این منطقه ترتیب دادند ولی با شکست مواجه شدند.

برخی از منابع اطلاعاتی حاضر در شهر حلب خبر دادند که این عناصر وابسته به نهادهای امنیت ملی ترکیه (MIT) هستند و از طریق گذرگاه «باب الهوی» در شهر مرزی ادلب وارد سوریه شده‌اند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه تعداد این نیروها را 100 نفر اعلام و تأکید کرده بود که این افراد پنجشنبه وارد خاک سوریه شدند.

یک منبع آگاه نیز خبر داد که دو نفر از نیروهای تُرک به نام‌های «دوغان» و «اصلان» نیز در حمله چند روز گذشته به شیخ مقصود کشته شدند.

منبع:فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر