jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۴۰۱۸ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۷:۰۰

برای حمایت از تروریست‌های «النصره»؛

نیروهای ویژه ترکیه وارد «حلب» سوریه شدند

نیروهای ویژه ترکیه پس از اینکه از طریق «ادلب» وارد سوریه شده بودند امروز شنبه در شهر حلب مستقر شدند تا در برابر کُردهای سوریه از ترویست‌های «جبهه النصره» حمایت کنند.

نیروهای ویژه ترکیه وارد «حلب» سوریه شدند

به گزارش جام جم آنلاین، شماری از نیروهای ویژه ترکیه این بار مستقیما به حمایت از گروه تروریستی «جبهه النصره» روی آوردند.

وبگاه خبری «العهد» به نقل از منابع کُرد گزارش داد که این نیروهای ویژه وارد شهر «حلب» (شمال سوریه) شده‌ و هم اکنون در محوطه شهر «الشیخ مقصود» متمرکز شده‌اند.

به گزارش این وبگاه، نیروهای کرد در این منطقه با عناصر تکفیری النصره درگیر هستند.

برخی از منابع خبری نیز اعلام کردند، این نیروهای تُرک برای حمایت از عناصر گروه «کتائب الائتلاف» که وابسته به ریاض و آنکارا هستند وارد منطقه شیخ مقصود شده‌اند. این گردان‌ها چند ماه گذشته نیز حملات زیادی را به این منطقه ترتیب دادند ولی با شکست مواجه شدند.

برخی از منابع اطلاعاتی حاضر در شهر حلب خبر دادند که این عناصر وابسته به نهادهای امنیت ملی ترکیه (MIT) هستند و از طریق گذرگاه «باب الهوی» در شهر مرزی ادلب وارد سوریه شده‌اند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه تعداد این نیروها را 100 نفر اعلام و تأکید کرده بود که این افراد پنجشنبه وارد خاک سوریه شدند.

یک منبع آگاه نیز خبر داد که دو نفر از نیروهای تُرک به نام‌های «دوغان» و «اصلان» نیز در حمله چند روز گذشته به شیخ مقصود کشته شدند.

منبع:فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر