jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۸۹۳۹۶۲ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۲:۳۵

شرکت فناوری اطلاعات در سال 90 به سازمان تغییر کرد. بین تمام پیچیدگی های کاری روزمره، سرانجام به تازگی فرصت مهیا شد تا آدرس اینترنتی این سازمان که داعیه مدیریت فناوری اطلاعات کشور را دارد اصلاح و به روزرسانی شود.

آدرس اینترنتی متولی فناوری اطلاعات کشور پس از 5 سال اصلاح شد

به گزارش جام جم کلیک ، با راه اندازی نسخه آزمایشی وب سایت سازمان فناوری اطلاعات ایران سرانجام آدرس پایگاه رسمی این سازمان اصلاح شد.

سازمان فناوری اطلاعات ایران یکی از زیرمجموعه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و بازوی حاکمیتی این وزارتخانه در بخش فناوری اطلاعات است.

در پایگاه اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، ماموریت های این سازمان به شرح زیر اعلام شده است: «1. مدیریت، حمایت و ساماندهی امور مربوط به امنیت فضای تبادل اطلاعات، نرم‌افزار و سخت‌افزار، بالا بردن آمادگی الکترونیکی، توسعه اینترنت، توسعه فناوری اطلاعات و کاربردهای آن در کشور. 2-مدیریت و نظارت بر یکپارچه‌ سازی فعالیت های حوزه فناوری اطلاعات و کاربردهای الکترونیکی. 3- هدایت بخش فناوری اطلاعات کشور به عنوان کارگزار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارائه پیشنهاد سیاست های حمایتی از بخش خصوصی برای فراگیر کردن کاربرد فنّاوری اطلاعات در کشور.»

نام سازمان فناوری اطلاعات ایران با ترجمهinformation technology Organization به ITO مخفف می شود.

پیش از این سازمان فناوری اطلاعات ایران در قالب شرکت (company) فناوری اطلاعات اداره می شد که به itc مخفف می شد و در سال 90 با تصویب شورای عالی اداری از شرکت به سازمان تغییر کرد.

پس از این، روی ساختمانی که در مجموعه وزارت ارتباطات در سیدخندان برای استقرار سازمان فناوری اطلاعات ایران بازسازی شد، نام مخفف شده ito درج شد.

اما با گذشت 5 سال از تغییر شرکت به سازمان، بین تمام پیچیدگی های کاری روزمره، سرانجام فرصت مهیا شد که آدرس اینترنتی سازمانی که داعیه مدیریت فناوری اطلاعات کشور را دارد اصلاح و به روزرسانی شود.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر