jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۳۸۲۵   ۲۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۳:۵۱

ظریف گفت، کشورها می توانند از ایران و روسیه در جنگ با تروریسم درس بگیرند.

ظریف: ایران و روسیه در کنار یکدیگر قوی ترند

به گزارش جام جم آنلاین، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با ایتارتاس تصریح کرد، بسیاری از کشورها می توانند از روسیه و ایران در حوزه جنگ با تروریسم درس گیرند.

محمد جواد ظریف افزود: ایران و روسیه در کنار یکدیگر قوی تر هستند. ما در حقیقت می توانیم افراط گرایی را شکست دهیم و آن را محدود کنیم. ما با فداکاری مردم سوریه و با شجاعت نیروهای مسلح سوریه توانسته ایم از پیشروی گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش و جبهه النصره در بسیاری مناطق جلوگیری کنیم.

ظریف اذعان کرد: ما نیازمند رویکردی چندجانبه هستیم. جنبه نظامی تنها بخشی از آن است.
ایران و روسیه مصمم به همکاری با یکدیگر برای مقابله با افراط گرایی هستند. ما باید همکاری با یکدیگر را در زمینه گفتگوی بین مذاهب گسترش دهیم تا بتوانیم به جای دیدگاه افراط گرایی، دیدگاه میانه روی را تقویت کنیم.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر